Hoşgeldiniz  

Ölüdeniz, Birinciliği Kutlayacak

admin | 06 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ağırlandığı Fethiye Ölüdeniz Belcekız Plajı’nın Avrupa’nın en iyi plajı seçilmesinin ardından önümüzdeki günlerde birincilik kutlaması geçekleştirilecek.  İngiltere’deki Surrey Üniversitesi’nden Dr. Dimitrios Buhalis’in 2005 yılında yaptığı araştırmaya göre sıralamada dünyadaki ilk beş plaj arasında İtalya’da Tuscan Riviera 1., İspanya’da Tarifa 2., Miami’de South Beach 3., Cornwall’da St. Ives 4. ve Fethiye’deki Ölüdeniz Plajı 5. olarak yayınlanmıştı. Bu başarının ardından dünyanın en büyük tur operatörlerinin bulunduğu İngiltere’de tur operatörlerinin müşterileri arasında yapılan araştırmada da Ölüdeniz Belcekız Plajı Avrupa’nın en iyi plajı seçilmişti. Belcekız Plajı, Dünya Seyahat Ödülleri (World Travel Awards) tarafından Avrupa’nın en iyi ‘Beach Destinasyonu’ dalında ödüle layık görülürken, birincilik ödülünün önümüzdeki günlerde yine Belcekız plajında kutlaması yapılacak.
Muğla Valisi Fatih Şahin, “Ölüdeniz Belcekız Plajımız zaten dünya çapında bir plaj olarak tanınıyor. Bu ödül bunu taçlandırdı. Belcekız Plajı bilindiği gibi Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü’ne ait MELSA şirketi tarafından işletilmiyor. İşletmesini valiliğimizin yaptığı plajın Avrupa’da birinci seçilmesi bizi fazlasıyla memnun etti. Burada başta Ölüdeniz belediyesi, Ölüdeniz halkı ve MELSA şirketimizin Ölüdeniz’deki yöneticisi olmak üzere hepsini kutluyorum. Önümüzdeki günlerde Ölüdeniz’de emeği geçen herkes ile bir araya gelmek ve teşekkür etmek istiyorum” dedi.
Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Ölüdeniz Belcekız Plajı düzenleme ve kullanma dengesi gözetilerek dünyanın en büyük tur operatörlerinin müşterileri tarafından Avrupa’nın en iyi plajı seçilmişti. Öncelikle valiliğimize teşekkür etmek istiyorum. Çünkü işletmesini Valiliğimize bağlı MELSA şirketinin yapmasının ardından bu ödülün alınması bizi hizmetlerimizin devamı ve daha ilerisi için şevklendirmektedir” dedi.

284 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4189
EURO 9,0069
BIST 10,1447
ALTIN 442,27

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle