Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

‘Niyetim kadınımın gözleri önünde intihar etmekti’

Erkan Ilik | 24 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

‘Niyetim kadınımın gözleri önünde intihar etmekti’

‘Beni bir Arap’la aldattığı için öldürdüm’

MUĞLA’nın Ortaca İlçesi’ne bağlı Dalyan beldesinde, bahçıvanlığını yaptığı villanın sahibi, sevgilisi İngiliz 56 yaşındaki Caterina Anna Bury’i pompalı tüfekle öldürüp, oğlu 24 yaşındaki Alexander Gerhard Bury ve annesi 87 yaşındaki Cecillia Bury’i yaralayan 47 yaşındaki Veli Acar, cinayetin ayrıntılarını anlattı. Bury’i kendisini Arap bir erkekle aldattığı için öldürdüğünü belirten Acar, “Niyetim kadınımın gözleri önünde intihar etmekti, ancak bana hakaret edince kendimi kaybettim” dedi.

Dalyan Beldesi Atatürk Caddesi 213 Sokak’ta geçen yıl 9 Eylül’de pompalı tüfekle bahçıvanlık yaptığı villaya giren Veli Acar, villa sahibi aynı zamanda sevgilisi Caterina Anna Bury, oğlu Alexander Gerhard Bury ve annesi Cecillia Bury ile tartıştı. Alexander Gerhard Bury’i ayaklarına tek el ateş ederek yaralayan Acar, kaçarak kendilerini banyoya kilitleyen Caterina Anna Bury ve annesi Cecillia Bury’nin peşinden gitti. Banyo kilidine ateş ederek kapıyı açan Acar, Caterina Anna Bury’e 3 el ateş edip öldürdükten sonra, annesi Cecillia Bury’i yaraladı. Acar daha sonra jandarmaya giderek teslim oldu.

Tutuklanarak Muğla Cezaevi’nde gönderilen Veli Acar hakkında kasten öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama, konut dokunulmazlığını ihlal ve mala zarar verme suçlarından dava açıldı. Acar, Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hâkim karşısına çıkıp, cinayetin ayrıntılarını anlattı.

Dalyan’da tekne kaptanlığı yaptığını ve aylık gelirinin 5 bin TL’ye yakın olduğunu belirten Veli Acar, İngiltere’nin Newcastle şehrinde avukatlık yapan Caterina Anna Bury ile 6 yıl önce başlayan ilişkisinin son 5 yıldır duygusal boyutta devam ettiğini söyledi. Bury’nin 2011 yılında Dalyan’da 2 villa satın aldığını söyleyen Acar, aylık 300 Pound karşılığında bu evlerin bahçıvanlık ve temizlik işlerini yaptığını aktardı. Bury ile 5 yıl boyunca karı koca hayatı yaşadıklarını dile getiren Acar, aralarının 1,5 yıl önce kıskaçlık yüzünden bozulduğunu söyledi.

“FACEBOOK’TA ARAP’IN FOTOĞRAFLARINI GÖRDÜM”

Bury’nin daha önce birlikte yaşadığı Arap kökenli erkekle tekrar görüştüğünü öğrendiğini anlatan Acar, “Benden önce 6 yıl birlikte yaşadığı Arap’tan mesajlar geliyormuş. Mesaj gelince okuyor, sonrada yüzüme bakıyordu. Daha sonra facebook’ta konuştuklarını fark ettim. Sonra bilgisayarı karıştırırken Arap kökenli adamın fotoğraflarını gördüm. Neden onunla konuştuğunu sorunca, ‘Sana ne, benim hayatım’ dedi. Tartışma büyüyünce bana ‘Fuck of’ dedi ve yüzüme tükürüp gitti. Konuşmak için evlerine gidince oğlu Alexander karşıma çıktı. Bu kez o beni evden kovdu. Alexander’ı oğlum gibi severdim. Yaşadıklarım çok zoruma gitti. Çünkü beni ailecek aşağıladılar. ” diye konuştu.

“AMACIM ÖLDÜRMEK DEĞİL, KADINIMIN ÖNÜNDE İNTİHAR ETMEKTİ”

Olay günü sabah saat 05.00’te tüfekle Bury’nin yaşadığı eve girdiğini anlatan Acar, amacının öldürmek değil, çok sevdiği kadının gözleri önünde intihar etmek olduğunu söyledi.  Villanın üst katına çıkınca Alexander’ın kendisini gördüğünü kaydeden Acar, “Ona ‘Neden böyle yapıyorsunuz’ dedim. Küfür etti. Odaya geçtik. Cecillia oradaydı. Sormaya devam ettim, ancak beni aşağılamaya devam ettiler. Caterina odaya girince silahı boğazıma dayadım. Kadınımın önünde intihar edecektim. Beni durdurmaya çalıştılar. ‘Yapma bunu’ dediler. Ancak Caterina beni aldatmıştı. Kendimi kaybettim ve Alexander’ın ayaklarının arsına tek el ateş ettim. Bu sırada Caterina ve Cecillia banyoya kaçtı. Banyonun kapısına gittim ve kilide ateş ettim. Kilit dağıldı. Cecilia’ya kesinlikle ateş etmedim. Caterina benim kadınımdı. Ona neden beni aldattığını sordum ve kendimi kaybedip 3 el ateş ettim. 3 el diyorum ama emin değilim.” dedi.

“FOTOĞRAFLARI HALA BAŞUCUMDA”

Caterina Anna Bury’i hala sevdiğini ve cezaevindeki yatağının başucunda fotoğrafları olduğunu sözlerine ekleyen Acar, hayatında hiç şiddete başvurmadığını söyledi. Mahkeme başkanının bazı ifadelerinin jandarma ve savcılıktaki ifadeleriyle çeliştiğini söylemesi üzerine Acar, bazı şeyleri içine atıp anlatmadığını, ancak mahkemede anlattıklarının doğru olduğunu kaydetti. Mahkeme heyetinin Bury’den hiç para alıp almadığını sorması üzerine Acar, 21 bin 500 Pound aldığını. Ancak bu parayı Bury’e vermek istediğinde geri almadığını söyledi. Bury ile bir aile olduklarını kaydeden Acar, aralarında paranın lafının geçmediğini dile getirdi.

Mahkeme heyeti tanıkların dinlenmesi için davayı 20 Mart tarihine erteledi.

Fethiye- ‘Beni bir Arap’la aldattigi icin oldurdum’2_640x427 Fethiye- ‘Beni bir Arap’la aldattigi icin oldurdum’3 (Veli Acar)_640x427 Fethiye- ‘Beni bir Arap’la aldattigi icin oldurdum’4 (Caterina Anna Bury- Veli Acar)_640x441 Fethiye- ‘Beni bir Arap’la aldattigi icin oldurdum’9_640x427 Fethiye- ‘Beni bir Arap’la aldattigi icin oldurdum’13_640x427

 

 

1183 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle