Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Muğla’da Düzenlenen Yerel Medya Semineri İlgi Gördü

admin | 12 Ocak 2012 | Güncel A- A+

10–11 Ocak 2012 Salı ve Çarşamba günleri Muğla’nın Akyaka beldesinde düzenlenen ‘Yerel Medya AB Yolunda seminerine’ katılan Yerel Basın Mensupları, bu seminere büyük ilgi gösterdiler. Bu seminer için daha önceden Türkiye’de 10 Pilot İl belirlenerek 25–26 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da başlayan ve bugüne çeşitli tarihlerde Ankara, Erzurum, Elazığ, Sıvas, Ordu, Şanlı Urfa ve İzmir’den sonra 10–11 Ocak 2012 Salı ve Çarşamba günleri Muğla’da 9. su gerçekleşen Yerel Medya AB Yolunda semineri, 30–31 Ocak 2012 tarihinde Mersin’de de gerçekleştikten sonra sona erecektir. Muğla ve İlçelerinde görev yapan yerel basın mensuplarından ayrı Muğla’ya komşu olan Aydın, Denizli, Burdur, Isparta ve Antalya ilinden toplam 48 yerel basın mensubunun katıldığı ‘Yerel Medya AB Yolunda’ semineri AB Bakanlığı tarafından düzenlenip İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenmektedir.  Muğla Akyaka beldesinde gerçekleşen seminerde Avrupa Birliği konusunda yerel basına bilgiler verildi. Fethiye Gazetesi adına toplantıya katılan Köşe Yazarı ve Muhabir arkadaşımız Erol Dolu’nun da konuşmacılara Türkiye’nin AB’ye girişi konusunda düşüncelerini söylediği toplantıda, Türkiye’de Yerel Basının bulunduğu bölgelerde etkili olduğunu söyleyen konuşmacılar ile seminere katılan yerel basın mensupları arasında karşılıklı diyaloglar kurularak Türkiye’nin AB ye girmesi için geniş ölçüde karşılıklı görüş alış verişine gidildi. Böylece basın mensupları da AB konusunda düşüncelerini toplantı sırasında söyleme fırsatı da buldular. Ayrıca toplantıya katılan konuşmacılar, Türkiye’de Yerel Basınının önemini de vurgulayarak, gazete ve televizyon ile radyolarda AB konusunda okuyucu ve izleyicileri ile radyo dinleyenleri bu konuda bilgilendirmelerini istediler. İki gün devam eden toplantıda konuşmacılar arasında İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Peter Spoor ile Almanya’dan gazeteci Sasa Oliver Rusch ve Muğla Valiliği Avrupa Birliği Dış İlişkiler Proje Koordinasyon Merkezinden Melike Senem de konuşma yaparak Yerel Medya’nın AB için önemini belirttiler. Diğer konuşmaya katılan konuşmacılar arasında AB Bakanlığı üst düzey yetkilileri ile Gazeteciler ve RTÜK üyeleri yaptıkları konuşmalarda Yerel Medya’nın Türkiye’nin AB ye üyeliği konusunda çok önemli rolleri olduğunu söyleyerek toplantıya katılan yerel basın mensuplarına teşekkür ederek, AB konusunda her zaman kendilerine AB Bakanlığı tarafından bilgi verileceğini ve bu konuya duyarlı olmalarını istediler. Seminer sonunda katılan basın mensuplarına birer Katılım Sertifikası verildi.
Katılım Sertifikasının dağıtımı sonunda toplantıya katılan basın mensupları arasından AB Bakanlığı tarafından Türkiye’den 19–25 Şubat 2012 tarihleri arasında çalışma ziyareti için Belçika (Brüksel) ve İngiltere’ye (Londra’ya) gidecek olan toplan 10 kişi içerisinde Muğla’dan yerini alacak bir yerel basın mensubunun kura çekimine geçildi.
GAZETEMİZ KÖŞE YAZARI EROL DOLU AB SORUMLU BAKANLIK TARAFINDAN İNGİLİTEREYE GÖNDERİLİYOR
19–25 Ocak 2012 tarihleri arasında Bürüksel ve Londra’ya gidecek olan basın mensubu kura çekimi sonunda Fethiye Gazetesinden Köşe Yazarımız ve Muhabir Erol Dolu’nun ismi çıktı ve Erol Dolu bu çalışma ziyaretine katılarak Londra ve Brüksel’e gidecekler arasındadır.

271 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7713
EURO 9,3144
BIST 10,3636
ALTIN 442,79

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle