Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Muğla Chp’de İhraç Şoku

admin | 16 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Muğla CHP’de seçim öncesi yaşanan parti içi çekişmeler sonrası İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen 4 üyenin ihracı kesinleşti. CHP Fethiye İlçe Teşkilatı İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Hasan Cömert ise partiden 1 yıl süre ile uzaklaştırıldı. CHP İl Disiplin Kurulu Bodrum’dan üç, Marmaris’ten bir partiliyi kesin ihraç kararı alırken, delege listelerindeki iddialar ile gündeme gelen Fethiye’de ise Fethiye İlçe Teşkilatı İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Şahin’i 1 yıl süre ile partiden uzaklaştırdı. CHP Muğla İl Disiplin Kurulu Başkanı Milaslı Av. Hasan Rıfat yavuz Başkanlığındaki 9 kişilik disiplin kurulu, yaptığı toplantıda, parti tüzüğüne aykırı davranışları nedeniyle Ortakent eski Belde Başkanı ve 2009 Ortakent Belediye Başkanlığına adaylığını koyan Ümit Baltutan, İbrahim Yurt ve Şenol Cömert ile Marmaris eski İlçe Başkanı Yamaç Kaya partiden ihraç edildi.
EMRAH DOĞU HAKKINDA İŞLEM YAPILMADI
12 Haziran seçimleri öncesi sahte delege listesi iddiaları ile gündeme gelen Fethiye’de ise ilçe saymanı 1 yıl süre ile partiden uzaklaştırıldı. Milletvekili adayı Emrah Doğu’nun önseçim öncesi gönderdiği delege listesinin sahte olduğu yönündeki iddialar üzerine Fethiye İlçe Teşkilatı İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Hasan Şahin İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Delege seçimi öncesi Emrah Doğu hakkında yine CHP’liler tarafından ‘sahtecilik’ iddiası ortaya atılmış fakat Emrah Doğu iddia sahiplerini ispata davet ederek sert tepki göstermişti. Fethiye’deki sahte delege iddiaları sonrası Hasan Şahin, İl Disiplin Kurulu tarafından 1 yıl süre ile partiden uzaklaştırıldı. İl Disiplin Kurulu’nun kesin ihraç kararının üzerinden ihraç edilen partililerin Yüksek Disiplin Kurulu’na başvuracakları öğrenildi.
“KARAR KESİN KARAR DEĞİL”
CHP Muğla İl Başkanı Av. Murat Tevfik Ülkü: “İl Disiplin Kurulumuz bu arkadaşlar için ilgili kararları almış. İtiraz olması halinde Yüksek Disiplin Kurulu kararları görüşerek yeniden değerlendirecek. Bu nedenle bu kararlar kesin kararlar değil” diye konuştu.
“İTİRAZ EDECEĞİM”
Yüksek Disiplin Kuruluna gerekli itirazı yapacaklarını belirten Marmaris Eski İlçe Başkanı Yamaç Kaya’da, “Yüksek Disiplin Kurulu’na itiraz edip bu süreci bekleyeceğiz. Şu aşamada başka bir değerlendirmede bulunmak istemiyorum” dedi.

364 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8882
EURO 9,4114
BIST 10,5583
ALTIN 458,66

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle