Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Müfettişlerin Öğrenci Sorgulaması Velilere Takıldı

Erkan Ilik | 17 Mart 2014 | Eğitim, Genel, Güncel, Kültür, Sağlık, Siyaset A- A+

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan müfettişlerin Özel Şehit Fethibey ilk ve ortaokulunda öğrencilere yönelik yapmaya çalıştığı sorgulama velilere takıldı. Müfettişler,  pedagog olmadan çocuklarını sorguya çekmesine izin vermek istemediklerini belirten velileri görünce apar topar okulu terk etti. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı müfettişlerin bazı özel okul, yurt ve dershanelerde öğrencilere yönelik sorgulama ve ifade tutanağı imzalatmalarına yönelik girişimleri tepki toplamaya devam ediyor. Benzer bir uygulamayı Fethiye Özel Şehit Fethibey ilk ve Ortaokulu’nda da yapılmak istendi. Okula gelen Milli Eğitim Bakanlığı’nın 4 müfettişi okulun müdür odasına gelerek bilgisayarları incelemeye başladı.

Bu sırada Müfettişlerin okulda çocuklarıyla görüşeceği bilgisini alan bazı veliler okula gelerek müfettişlere pedagog olmadan çocuklarıyla görüşme yapamayacaklarını söyledi. Bunun üzerine müfettişler pedagogların sonradan getirileceğini belirtti. Aldıkları cevapla neye uğradıklarını şaşıran veliler müfettişlerin yaptıklarının kanunlara aykırı olduğunu hatırlattı. 7-8 yaşındaki çocukların siyaset kelimesini bilmediğini müfettişlerin bu davranışı ile çocukları siyasete çekmeye çalıştığını ifade eden velilerin bu tepkisi müfettişleri geri adım atmaya zorladı. Apar topar çantalarını toplayan müfettişler okulu terk etti. Okul önünde toplanan veliler çocuklarına yapılmak istenen şeyin kanunsuz olduğunu iddia etti. Çocuklarının yıllardır bu okullarda okuduğunu ve bundan da memnun olduğunu anlatan veliler, “Bu okullarda kimse terörist aramasın. Bu okullardan terörist yetişmez. Vatanına milletine faydalı insanlar yetişiyor bu okullarda. Müfettişler bu okulları değil devlet okullarını denetlesinler.” ifadelerini kullandı.(F.G)

şehit fethi bey müfettiş (1)_640x427 şehit fethi bey müfettiş (2)_640x427 şehit fethi bey müfettiş (3)_640x427 şehit fethi bey müfettiş (4)_640x427 şehit fethi bey müfettiş (5)_640x427

1329 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle