Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Mete Ay, “Yaşanan Tabloya Fethiyeliler Olarak Çok Üzüldük”

Erkan Ilik | 13 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Çalış Der yönetim kurulu başkanı Mete Ay konuşmasında “Son 4 gündür yaşadığımız üzücü olaylar bizi çok etkiledi ve endişelendirdi. Seydikemer’in ilçe ilan edilmesi ve akabinde büyük şehir yasasının gelmesi ile Fethiye’nin konumu ve durumu değişti. Artık Fethiye tamamen ana geliri turizm olan bir şehir statüsüne geçti. Turizm bizim her şeyimiz. Turizmden geçinecek olan bir şehir durumundayız. Fethiye’de turizm başladığı ilk günden bu güne kadar ilçemizde yurdun dört bir yanından gelen ve ilçemizde yatırım yaparak işyeri açan esnaflarımız ve iş adamlarımız var. Ülkemizin her yerinden batısından, doğusundan, güneyinden kuzeyine kadar ilçemiz gelmiş ve bu topraklara bizlerle birlikte sahip çıkan ve emek vermiş insanlar var bu insanlar bizlerden biri olmaktadır. Vergisini veren, eleman çalıştıran tüm esnaflarımız nereli olursa olsun bu şehrin insanıdır.  Bu gelişen üzücü olaylar Fethiye’nin ve Beşkazalı kimliğini yansıtmamaktadır. Fenerbahçe’yi yendiğimizde şehir dışından birçok tebrik telefonu aldım. Fakat sosyal ve ulusal medyada orta doğuda veya Suriye’de yaşanan olaylar gibi Fethiye’nin gösterilmesi bizi çok üzdü. Bu tablo bizim yaşadığımız Fethiye kesinlikle olamaz” dedi.

“FTSO Başta Olmak Üzere Odalarımızı Tebrik Ediyorum Ve Alkışlıyorum”

Konuşmasına devam eden Çalış Der başkanı Mete Ay “Siyasi partilerin demeçleri bizi ilgilendirmiyor. Siyasi partilerin demeçlerini biz bir seçim propagandası olarak görmekteyiz. Bizim için önemli olan meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının açıklamasıdır. İlçemiz için en güzel açıklamayı ve mesajı odalarımız vermiştir. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere odalarımızı tebrik ediyorum ve alkışlıyorum. Sağduyudan bahsetmeyeceğim sadece geleceği düşünelim arkadaşlar. Seçimler bitecek ve şu an turizm bölgesi olarak sezona hazırlanmamız gerekirken yönetim kurulu ile birlikte tomaların yanında sabahlıyoruz. Niye peki; Çünkü yıllardır birlikte esnaflık yaptığımız doğulu arkadaşlarımız var. Onlara bir zarar gelmesin diye. Sırf biri facebook’tan bir fotoğraf paylaştığı için… Geçtiğimiz ay içerisinde; Diyarbakırlı bir esnaf arkadaşımız bizi telefonla aradı. Televizyona çıkmışız. Gurur duydum, ne güzel olmuş oraları, ne güzel çalışmış hem belediyemiz ve hem de hükümetimiz, yollar ve dere kenarları çok güzel olmuş, gurur duyduk diye konuştu. İşte gerçek milliyetçilik budur arkadaşlar” şeklinde konuştu.

 “Seçimler Sonuçlanıncaya Kadar Hiçbir Konuda Açıklamada Bulunmayacağız”

Konuşmasına devam eden Mete Ay “Dün akşam bir restoran sahibi esnaf arkadaşımız sırf dükkanı önünde çekilen bir fotoğraf nedeniyle sosyal medyadaki iddialar yüzünden zor anlar yaşadık. Biz esnafız. Tabiî ki ayakta durmak için para kazanacağız. Gelmişler, kabalık bir grubuz demişler ve kahvaltı edip gitmişler. Bu arkadaşımız doğuluda değil. Onlardan değil. Fethiye’de olan olayların bir an önce bitmesini diliyoruz, dedikodular ve provokasyonlara gelmeyelim” diyerek hep birlikte Fethiye’mize sahip çıkalım dedi. Mete Ay konuşmasını Emniyet güçlerine ve hassasiyetlerin dolayı teşekkür etti. Daha sonra Mete Ay  “bu açıklama dernek olarak son açıklamamızdır. Seçimler sonuçlanıncaya kadar hiçbir konuda açıklamada bulunmayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.(FG)

çalış güzelleştirme derneği mete ay (5)_640x427 çalış güzelleştirme derneği mete ay (11)_320x480

742 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle