Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Mehmet Üyük Esenköyde Coşkuyla Karşılandı

Erkan Ilik | 17 Mart 2014 | Güncel A- A+

Milliyetçi Harek et Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Üyük, Esenköy de yaklaşık Bin 500 kişilik halk tarafından coşku ile karşılandı. Mehmet Üyük’ün mitingi için Esenköy Düğün Salonu’na akın eden köy sakinleri, salonu tıklım tıklım doldurdu.

Yaklaşık Bin 500 kişinin büyük coşku ve sevgi selinin yaşandığı mitingde Mehmet Üyük’ün konuşmaları alkışlarla ve sloganlarla sık sık durduruldu. Yaklaşan Yerel seçimler öncesinde köy ve beldelerde toplantılarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Üyük, Esenköy’de büyük bir coşkuyla karşılandı. Köydeki düğün salonu tıklım tıklım dolarken, mitinge katılan bayan sayısının çokluğu dikkatlerden kaçmadı. Düğün Salonu’na sığmayan vatandaşların bazıları pencerelere çıkarak Üyük’ün konuşmasını dikkatli bir şekilde dinledi. Esenköy düğün salonunun girişinde vatandaşlar tarafından sevgi gösterileri ve “Hedefimiz Büyük Adayımız Mehmet Üyük” sloganları ile karşılanan Üyük beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay, belediye meclis üyelerinin tamamı ile Esenköy halkının huzuruna çıktı.

Esenköy halkının huzurunda ilk olarak açılış konuşmasını yapan ilçemiz ve ülke siyasetine değinerek her geçen gün ekonominin ve kardeşliğin dostluğun kötüye gittiğini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay “Ben yıllardır siyasetin içerisinde yer alan birisiyim. O kadar siyasi hayatım boyunca ne bir karış büyüdüm ne de küçüldüm. Kargı köyünde ikamet eden ve çiftçilik ile uğraşan sizin gibi bir kişiyim. Yıllardır sürdürdüğüm siyasi hayatım boyunca bana hep inandınız, güvendiniz ve beni her zaman desteklediniz.  İşte yine burada sizin karşınızdayım. Bu sefer sizin karşınıza genç, dinamik, çalışkan ve hizmet sevdalısı Mehmet Üyük kardeşimi karşınıza getirdim ve şimdi sizlerden onu desteklemenizi istiyorum. Biz 30 Martta yapılacak olan yerel seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi olarak genel seçimmiş gibi görüyoruz. Bu seçim ülkemizin kötü gidişatının durdurulması için bir dönüm noktası olabilir. Bu kötü gidişatı durdurabilecek tek siyasi parti de Milliyetçi Hareket Partisidir” diye konuştu. İlçe Başkanı Cengiz Çay’ın konuşmasının ardından Esenköy halkının huzuruna Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Üyük çıkarak “Ben sizlerin içinden çıkan çiftçi çocuğu ve Yörük çocuğu bir kişiyim. Ben ve Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı yönetim kurulu arkadaşlarım bu yola koltuk sevdası için değil, Fethiye halkına hizmetkarlık yapmak amacı ile çıktık. Ailemizden ve sevdiklerimizden ayırmış olduğumuz zaman ve maddiyat ile siz halkımızın karşısında yer alıyoruz. Bizim diğer aday arkadaşlarımız gibi çok yüksek ekonomik gücümüz yok.Her tarafa reklam afişleri ve slogan afişleri takamıyoruz.Biz tamamen sizin karşınıza hizmet sevdamız ve bükülmez bileğimizle sizlerin karşısına çıkıyoruz.Hepiniz gördünüz biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak mahalle mitinglerimize taşıma ile miting alanına vatandaş götürmüyoruz.İnsanlara tehdit ve zorbalıkla bir şeyler yaptırmaya çalışmıyoruz “diye belirtti.Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Üyük konuşmasının devamında “Esenköy’ün ve halkımızın sorunlarını çok iyi biliyoruz.Bölgede doğmuş ve büyümüş bir evladınız olarak sizlerin problemlerini  ben ve huzurunuza çıkarmış olduğumuz ekibimiz ile birlikte çözeceğiz.Karşınıza çıkan bu meclis üyesi arkadaşlarım seçkin kişiler değil halkın arasından çıkmış kişiler yar almaktadır.Listemizde her meslekten ve ilçemizin mahallelerinden isimler var.

2009 yılından bu yana Milliyetçi Hareket Partisinden İl Genel Meclis üyeliği yapıyorum.  Bu görevimi hiçbir zaman kendi menfaatlerim doğrultusunda kullanmadım ve asla da böyle bir düşüncem olmadı.  Muhalefet partisinde olmamıza rağmen elimden geldiği kadarı ile tüm köylerimize eşit derece de hizmet imkanı sundum. Ben Milliyetçi Hareket Partisinin adayı olarak uçuk projeler söyleyerek kimseye kendimi güldürmem. Benim projelerim toplumun her bireyinin yararlanabileceği, ilçemizin ve halkımızın menfaatleri doğrultusundaki projelerdir. Esenköy’de de diğer köyler gibi sorunlar vardır. Bu sorunları en kısa sürede kalıcı olarak çözceğiz” diyen   Üyük, daha sonra yapacağı çalışmalar hakkında köy halkına bilgiler aktardı.  “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak vaat etmiyoruz, Fethiye’ye hizmet için geliyoruz ” diyerek köy halkına 2014-2019 döneminde Fethiye’nin değişimi için hazırladıkları projeler ve hizmetler ile ilgili bilgi aktararak   Büyükşehir ve iktidarı arkasına alarak değil, halkın desteği ve halkın içinden olan ekibi ile hizmetkarlık yapmaya aday olduklarını belirtti.

MHP’li Üyük’ün konuşmasının ardından son olarak da halkın karşısına MHP Muğla Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan çıkarak kısa bir konuşma yaptı. Genellikle ülke siyasetine ve sorunlarına değinen Erdoğan “30 Martta yapılacak olan Mahalli İdareler ve Yerel Yönetim seçimleri ilçemiz ve ülkemizin geleceği açısından çok büyük öneme sahiptir. Bu yerel seçim adeta iktidara bir tokat gibi gelecektir. Bu seçimlerde vatandaş AKP iktidarına hesap soracaktır. Son günlerde Fethiye’de ve bazı bölgelerde yaşanan HDP gerginliği tamamen bir provoke olaylardır. Birileri bunlardan çıkar elde etmek istiyorlar. Fakat bizim halkımız bu oyunlara gelmedi, gelmeyecek ve bunun hesabını sandık başında verecektir. Sandık başına oy vermeye gittiğinizde elinizi vicdanınıza koyarak oyunuzu kullanın. Çünkü bu ülkenin geleceği ve teminatı Milliyetçi Hareket Partisi’dir” dedi.

Konuşmaların ardından Esenköy Muhtarı Mustafa Köse Mehmet Üyük ve Mehmet Erdoğan’a birer tane Yörük yağlığı hediye etti. Daha sonra mitingin ardından vatandaşlar Üyük ile el sıkışabilmek ve hatıra fotoğrafı çektirebilmek için adeta izdihama neden oldular.(Fg)

 mehmet üyük esenköy (1)_640x425 mehmet üyük esenköy (2)_640x425 mehmet üyük esenköy (3)_640x425 mehmet üyük esenköy (4)_640x425 mehmet üyük esenköy (5)_640x425 mehmet üyük esenköy (6)_640x425 mehmet üyük esenköy (7)_640x425 mehmet üyük esenköy (8)_640x425

 

 

 

 

 

 

 

 

 

530 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle