Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

MEGRİ ARTIK FETHİYE

Erkan Ilik | 03 Nisan 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Sosyal paylaşım sitesi Facebook aylardır yaptığı uygulamayı sonlandırdı. Facebook Fethiye adını Latince adı olan Megri ile değiştirmiş ve kullanıcıların iradesi dışında profillere Megri olarak yansıtmıştı. Kullanıcılardan gelen yoğun tepkiye rağmen uygulamasından vazgeçmeyen Facebook hakkında Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na şikayette bulunmuşlardı.

VEKİLLERDEN FACEBOOK MÜDAHALESİ

Milletvekilleri Boğa ve Özden’in başvurusunu değerlendiren kurum, facebook yetkilileriyle gerekli yazışmaları gerçekleştirerek durumu düzeltmesini talep etti. Son zamanlarda Türk adli makamlarının aldığı kararları uygulamayan sosyal medya platformlarının kapatılması ile gündeme tekrar gelen Facebook, böylece bir yanlışlığı düzelterek, hatasından vazgeçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, bir Fethiyeli olarak, Megri adının kullanılması kabul edilemez bir durumdu ve bundan her Fethiyeli gibi rahatsızlık duyduk. İlk andan itibaren de konuyla ilgili girişimlerde bulunduk ve sonunda hata düzeltildi’ dedi.(FG)

 

563 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle