Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası Başlıyor

Erkan Ilik | 29 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası Başlıyor

30 Nisan – 3 Mayıs 2014 tarihleri arasında Fethiye’de düzenlenecek olan ve tüm dünyanın gözünün Türkiye’ye çevrileceği “Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası 2014” için son hazırlıklar tüm hızı ile sürüyor.

Milyonlarca insan tarafından merakla beklenen şampiyonaya az bir süre kala hazırlıklar tamamlanma aşamasına gelirken, şimdiye dek çeşitli ülkelerden 33 farklı takım başvurusunu tamamlayarak, turnuvanın startını beklemeye koyuldu.

Türkiye’nin uluslararası düzeyde ilk ve tek macera yarışı olan ve Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü’nün katkılarıyla ülkemize kazandırılan Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası 2014 (Adventure Racing European Championship) için hazırlıklar son aşamaya geldi.

Fethiye’nin ev sahipliğinde 30 Nisan – 3 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan dev şampiyona öncesinde son hazırlıklar yapılırken, dünya üzerinde milyonlarca insanın merakla beklediği şampiyonaya bugüne dek, pek çok ülkeden 33 farklı takım başvurusunu tamamladı.

450 kilometrelik bir parkurda gerçekleşecek olan yarışlar için organizasyon ekibi çok önemli bir çalışma yürüttü. Tamamı birbirinden zor etaplardan oluşan parkurda, sporcular yoğun ter dökecek.

Avrupa’nın pek çok yerinden 100’den fazla uluslararası sporcunun katılacağı ve 4 gün sürecek bu zorlu mücadelede, sporcular bir yandan birbirleriyle kıyasıya mücadeleye girerken, bir yandan da doğaya karşı ayakta kalmaya çalışacak.

Birbirinden Zorlu Etaplar Sporcuları Terletecek

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) destek verdiği şampiyonada, dünyanın pek çok yerinden gelecek yarışmacılar belirlenen parkur boyunca; dağ bisikleti, patika koşusu, deniz kanosu, yüzme, nehir kanosu, trekking, ip inişi, kanyon geçişi gibi bir çok doğa sporunda hem doğayla hem de birbirleriyle üst düzey rekabet yaşama fırsatı bulacak.

Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Üyesi ve Uluslararası Lycian Challenge Macera Yarışı Direktörü Bora Borçin, yarışma için çok kısa bir süre kaldığını belirterek; “Şampiyona için hedefimiz 20 takımın yarışması iken şimdi 33 takım var. Bu başvuru sayısı etkinliğimizin ne kadar önemli bir etkinlik olduğunu ortaya çıkartıyor. Şampiyona ülkemize uluslararası bir tanınırlık sağlayacak. Bu nedenle etkinliğe çok önem veriyoruz. Diğer tarafta şehir içinde yapacağımız etkinliklere herkes davetli. Onlar da Fethiye içerisinde macera yarışlarına katılabilirler. Bu yıl gerçekleştireceğimiz bu devasa organizasyon ile Fethiye’nin adını tüm dünyaya duyuracağız” dedi.

Program Belirlendi…

Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası 2014, programı ise son halini alarak yarışmacılar ile paylaşıldı. Buna göre yarışın başlangıcı 30 Nisan’da Fethiye Seydikemer Şehir Meydanı’nda yapılacak.

Yarışın kapanışı ise 3 Mayıs saat 17.00’de Ölüdeniz Belceğiz plajında gerçekleşecek. Ödül töreni aynı gün saat 18.30’da Ölüdeniz’de bulunan Suncity Otel’de yapılacak.(FG)

AY476392_01_640x480_640x480 Özellikle batık şehir ve tarihi yerlerde Kanolar 40-50 cm derinliğe kadar girdiği için batık şehir gezilerinde çok rağbet görüyor._640x427_640x427 Yeni binenlere Uzman hocalar tarafından Kononun kullanılması öğretiliyor._580x480_580x480

 

571 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle