Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Lüküs hayat hazırlanıyor

admin | 24 Ocak 2012 | Güncel A- A+

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu, Türk tiyatrosunun 26 yıldır sahnelenen efsanevi oyunu Lüküs Hayat’ı sahneleyecek.
Yönetmenliğini Mesut Taşdemir’in yapacağı Lüküs Hayat isimli tiyatro oyununda 30 kişilik bir ekibin görev alacağı belirtildi. Bahar dönemine yetiştirilmesi planlanan oyun için ekibin Ankara ve Kayseri’ye turne düzenleyeceği ifade edildi.
Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu, bu kez de Ekrem Reşitrey ve Cemal Reşitrey tarafından kaleme alınan Lüküs Hayat isimli sevilen müzikal oyunu sahnelemeye hazırlanıyor. Kültür merkezinde oyunun provalarını Çarşamba ve Cumartesi günleri sürdüren ekip, geçtiğimiz dönemlerde yeniden sahnelenen oyunun teksti ile tiyatro severlerin karşısında olacak.
Konu hakkında açıklama yapan Mesut Taşdemir, “FBKM Tiyatro Topluluğu olarak her yıl birkaç oyun sahneliyoruz. Bu sene Cemal ve Ekrem Reşitrey’in kaleme aldığı Lüküs Hayat isimli müzikali sahneye koymayı planlıyoruz. Eski ekip arkadaşlarımızın yanı sıra aramıza yeni katılan arkadaşlarımız da var. Bahar döneminde bu oyunu sahnelemiş olacağız. Amacımız bu yıl turne ile bu güzel oyunu şehir dışına taşımak istiyoruz. Haftada 2 gün bir araya gelerek, çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi. “Ekibimiz yaklaşık 30 kişiden oluşuyor” diyen Taşdemir, “Oyunumuzun müzikal kısmı var. Dans bölümlerinde özellikle gençler görev alacak. Onlar gündüz saatlerinde çalışıyorlar. Çalışan kişiler de akşam saatlerinde bir araya gelerek, amatör bir ruhla profesyonel bir oyun ortaya çıkarma çabasındayız. Geçtiğimiz yıllarda oyunlarımız oldukça beğenildi. Umarım bu oyun da beğeni ile izlenir.”diyerek sözlerine son verdi.

461 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,9527
EURO 9,5066
BIST 10,6675
ALTIN 463,10

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle