Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Lokman Hekim Esnaf Hastanesine Görkemli Açılış

admin | 12 Ocak 2012 | Güncel A- A+

Lokman Hekim Esnaf Hastanesi yeni hizmet binası görkemli bir şekilde açılışı gerçekleşti. Oldukça fazla katılımın olduğu açılış töreninde adeta izdiham yaşanırken, yeni hastane 102 yatak kapasiteli ve 62 adet özel odası bulunuyor. Hastanede ayrıca 5 ambulans görev yapacak. Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekilleri Tolga Çandar, Prof. Dr. Nurettin Demir, Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Garnizon Komutanın Jandarma Binbaşı Halil Özçelik, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Esnaf Odası Üst Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız, belde belediye başkanları, oda başkanları, hastane çalışanları ve çok sayıda görevli ve vatandaşın katıldığı açılış töreni Hastane Başhekim yardımcısı Operatör Doktor Murat Aynacı’nın konuşması ile başladı. Aynacı konuşmasında 1996 yılında 4 doktor ve 12 hemşire ile 1 ambulans şeklinde küçük bir poliklinik ile Fethiye halkına hizmet vermeye başladıklarını söyledi. 15 yıl içerisinde büyük aşama kaydettiklerinin altını çizen Aynacı; “Çağdaş Sağlık Felsefesi anlayışıyla hastaların mutluluğu ve uluslar arası standartlarda, güvenilir bir sağlık hizmeti verebilmek için 15 yıldır çalışmalarımız sürüyor. En sonunda yeni hizmet binamız ile bu standartlara ulaşıp, B sınıfı hastane olma yolunda önemli bir aşama kaydettik. Şu an 28 uzman doktor, 8 pratisyen hekim, 300 personel, 14 ameliyathane, 5 ambulans, 62 özel oda ve 102 yatak sayısı ile Muğla ilinin en büyük özel hastanesi konumuna geldik. Yeni düzenlemeler ve iletişim sistemi ile randevu ve bekleme sorunu da ortadan kalkmıştır. Yeni hastanemizin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, hastanemizin ilçemize, bölgemize hayırlı olmasını dilerim” dedi. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Fethiye Esnaf Kredi Kooperatifi üyelerinin ortaklaşa yaptırdıkları Lokman Hekim Esnaf Hastanesi yeni hizmet binası açılışında konuşan Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi ve Hastane Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Başoğlu, öncelikle hastanenin 15 yıllık çalışma sistemini ve yeni hizmet binasının yapım aşamasını anlattı. Başoğlu; “15 yıl sonra tam donanımlı modern bir hastane binamıza kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Fethiye ve bölge halkına daha iyi hizmet verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 15 yıla kolay gelmedik. Hiçbir zaman aşırı kar amacı gütmedik. Kazandığımızı da sağlık alanında vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için harcadık. Sağlık alanında yatırımlar yaptık. Hastanemizin zamanında teslim edilmesini sağlayan müteahhit firmaya, çalışanlarına, hastane çalışanlarına ve bizlere büyük emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
ALYILDIZ; “ODALAR NE İŞ YAPAR ONU GÖRDÜK”
Yapımı kısa sürede tamamlanan ve sağlık alanında Fethiye’ye ve bölgeye büyük kolaylıklar sağlayacak Lokman Hekim Esnaf Hastanesi yeni hizmet binası açılışında konuşan Esnaf Odası Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız, oda yönetimi ve üyelerinin ne iş yapar söylentilerine en iyi cevabın açılışı yapılan hizmet binası olduğunun altını çizdi. Ayyıldız açılış töreninde yaptığı açıklamada; “Bu hastane binasının kısa sürede bu hale gelip, hizmete açılmasında emeği geçenleri tek tek kutluyorum. Hani derler ya odalar ne işe yarar diye, işte bunun en büyük örneği. Üyelerin yasa gereği verdikleri aidatların bir havuzda birikmesi sonucunda deryaya dönen yatırımın en güzel örneği bu hastanedir. Sorumlular gerektiğinde mal varlıklarını, çocuklarının rısklarını ortaya koyup, böyle bir şaheser ortaya çıkaranları ayakta alkışlıyorum diyerek, Oda eski başkanı Emin Yungucu, Mehmet Soydemir, İsmail Başoğlu ve Hayri Topçu’yu sahneye çıkartıp, davetlilere alkışlattı.
SAATCI; “BU TESİS FETHİYE’NİN VİZYONUNU YÜKSELTİR”
102 yatak kapasitesi ve modern hizmet araç, gereç ve donamını ile hizmete açılan Lokman Hekim Esnaf Hastanesi yeni binasının Fethiye’nin vizyonunun yükseltilmesine vesile olacağını savunan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı; “Değişim ve gelişim rüzgarını arkasına almış bir Fethiye’nin böyle bir tesise kavuşması, Fethiye’nin vizyonunu yükseltmiştir. Esnaf ve Şoförler odası üyeleri ile kooperatif üyelerimize vefa, risk ve paylaşımlarının ürünü olan bu eserin Fethiye’ye kazandırılmasında emeği geçekleri kutluyorum ve Fethiye’nin vizyonunun yükselmesine vesile oldukları için de teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli de yeni hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Modern hastane binasına kavuşan Fethiye’miz için bu gün çok önemli bir gündür. Mekansal seviyeyi arttırmak kaliteyim de arttırır. Bu hastane Fethiye’nin cazibe merkezi olmasını, turizmde daha ileri gitmesini sağlayacaktır. Bunun yanında tatlı rekabet ortamı nedeniyle hizmet kalitesini de yükseltecektir. Hastane ailesinin tüm bireylerini ve emeği geçenleri kutluyor, Fethiye’ye sağlıklı günler diliyorum” dedi.
ÇANDAR; “VİJDAN ÇOK ÖNEMLİ”
Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Tolga Çandar, Lokman Hekim Esnaf Hastanesi yeni hizmet binası açılış törenine katıldı. Çandar burada yaptığı açıklamada; “Lokman Hekim adı çok önemlidir. Bu nedenle yeni hizmet binasının Fethiye’ye ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum ve emeği geçen herkesi saygıyla selamlıyorum” dedi. CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar konuşmasında; “Bilindiği gibi sağlık çok önemli, hele hele donanımlı bir hastaneye sahip olmak çok önemlidir. Böyle donanımlı bir tesisin önemini insan hasta olmadan anlayamaz. Nitekin bir arkadaşımız, donamını iyi olmayan bir hastane yüzünden hayatını kaybetti. Bu nedenle modern tesis insan sağlığı için son derece önemlidir. Ancak bazı konularda da vicdan çok önemlidir. Halka hizmet etmek akıl fikir yanında vicdan da çok önemlidir. Bu nedenle yeni hizmet binasının vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerken; programımız gereği böyle önemli bir tesisin açılması için bazı programları iptal etmek için Genel başkanımızla konuştuk. Bana sağlık önemli olduğu için diğer programları iptal edip, bu tesisin açılışına katılmamın daha uygun olabileceğini söyledi. Bu arada Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını getirdim” diyerek; hastanenin kötü anılarla değil, Lokman Hekim türküleriyle anılmasını diledi. CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir de; “Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nin açıldığını ilk duyduğumda çok mutlu olmuştum. O yıldan bu yana görüyoruz da çok güzel bir tesis yapılmış. Esnaf Odası, Şoförler Odası ve Esnaf Kredi Kooperatifi vijdanlarına, paylaşımına ve dostluğuna güvenip, bu eseri yarattılar. Sağlık çok önemli Herkesi içtenlikle kutluyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi. Açılış töreninde daha sonra Fethiye Müftülüğü Vaizi Ahmet Karagöz’ün dualarının ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini kestiler. Davetlilere yeni hastanenin bazı tesisleri gezdirilirken; çeşitli ikramlarda da bulunuldu.

985 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8747
EURO 9,4270
BIST 10,5419
ALTIN 452,96

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle