Hoşgeldiniz  

Kuzugöbeği Mantar Festivali 13 Nisan’da başlıyor

admin | 22 Mart 2012 | Güncel A- A+

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Yeşilüzümlü ve Yöresi Kuzu Göbeği Mantar Festivali 13-14-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Konuyla ilgili olarak festival komitesi üyeleri dün Yeşilüzümlü Belediye Başkanı Önder Genç’in makamında bilgilendirme toplantısı düzenlediler. Toplantıda etkinliğin kapsamı ve içeriği konusu hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunuldu.

İlk olarak konuşan Yeşilüzümlü Belediye Başkanı Önder Genç, “Bu yıl Yeşilüzümlü ve Yöresi Kuzu Göbeği Mantar Festivali’nin dördüncüsünü gerçekleştireceğiz. Bölgemizdeki mantarlar içerisinde besin değeri en yüksek olan göbek olarak da tabir ettiğimiz kuzugöbeğidir. Etkinliğimizin amacı beldemizi tanıtmaktır. Bunun yanında beldemizin el dokuması ve şaraplarını da ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yıl da müzik etkinlikleri ve defilelerimiz olacak. Gündüz bölümlerinde uzmanlarımız tarafından seminerler olacak. Türk Halk Müziği Sanatçısı Sümer Ezgü’nün konseriyle festivalimizin finalini yapacağız. Öte yandan Yavaş Şehir olma yolunda ilerliyoruz. Bu yönde müracaatlarımızı yaptık” dedi.

İncirköy Ekoköy ve Yeşilüzümlü Yavaş Şehir Sürdürülebilir Yaşam Platformu Başkanı Ali Kışlak açıklamasında, “Ana hedefimiz bu bölgede sürdürebilir bir yaşam sağlamak. Bu çalışma bütün yerel güzellikleri kapsıyor. Yavaş Şehir ilk olarak İtalya’da ortaya çıktı… Trafik ve levha kirliliğinin olmadığı, yaşam kalitesinin arttığı yerler olarak tanımlanıyor. Türkiye’de ilk olarak Seferihisar, ardından da Akyaka bu kimliği kazandı. Yeşilüzümlü Belediyesi olarak da başvurumuzu yaptık” diye konuştu.

Program hakkında bilgi veren Festival Komitesi Halkla İlişkiler Üyesi Seyran Sucu, “Yöremizde düzenlenen festivalin en büyük farkı bilimsel tartışmalar ve alan çalışmaları ile eğlenceyi bünyesinde bulundurması. 13 Nisan’da festivalin başlangıcı yapılacak. Mantar çorbası ikramının ardından mantar, el dokuması ve şarapcılık konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılacak. Cadianda’da müzik dinletilerinin yanında geleneksel mantar avları yine olacak. Bu yıl ilk defa yerel yemek yarışmasını programa aldık” ifadelerini kullandı.

Basın ve Stand Görevlisi Çağla Düzenli yaptığı açıklamada, “Tezgahlar 3 gün boyunca kullanılabilecek. Bunun bedelini 40 TL olarak belirledik. Stantlarımız herkese açık. Daha fazla bilgi almak isteyenler www.uzumlufest.com isimli web sitemizden bilgi alabilirler” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

357 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4723
EURO 9,0405
BIST 10,1739
ALTIN 436,42

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle