Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

KÖŞE YAZISI SEDAT AKDAĞ ENERJİMİZİN GÜCÜ

Erkan Ilik | 21 Nisan 2021 | Genel, Güncel, gundem, Kültür A- A+

ENERJİMİZİN GÜCÜ

Merhaba Değerli Okurlarım,

Enerji sektörünün küresel ekonomi üzerindeki etkisini göz ardı etmek mümkün değil. Enerji, hayatımızın her köşesinde ve yaşamımızın temel taşlarından biridir. Enerji olmadan ticaret veya seyahati sürdürebilmek mümkün değildir ve ekonomilerin ihtiyaç duyduğu enerji sağlanmazsa birçok problem ortaya çıkar ve hali hazırda birçok problem çıkmaktadır da.

Ancak asıl en önemli enerji insanın kendisinde saklı olan ve zihninde yaşama azmini körükleyen enerjidir bu bağlamda bu enerjinin ortaya çıkması ve bireylerin daha mutlu yaşamalarının yolu da vatanlarının daha güçlü olmasından geçtiğini unutmamamız gerekir. Hala içerinde bulunduğumuz pandemi süresi boyunca da başta sağlığımızın ve içsel enerjimizin önemini bir kez daha anladık diye düşünüyorum.Korona dönemi öncesine geri dönecek olursak eğer küresel güçlerin amaçlarının, sebepsiz iç savaşlar ve çatışmalar ile enerji gücünü tekelleştirmek maksadında olduğunu hepimizbiliyoruz. Yaşananları iyi analiz ettiğinizde ekonomik ve siyasi karmaşaların sebebinin altında hep aynı aktörleri ve maşaları görüyoruz.Bu oyunun böyle sürüp gitmemesi için deve kuşu misali kumdan kafaları kaldırmanın zamanı geldi de geçiyor.

Tüm enerji kaynaklarını elinin altında toplamak ve istediği gibi kullanmak gibi kirli düşüncelere sahip güçlerin bulunduğu bir hegemonyada herkesin ve her kesimin eşit şekilde enerjiyi kullanabilme imkanı artık olmalı. Bu her anlamda aydınlık bir gelecek için şart… Kaos ortamında gerçekleşen enerji planlarının hiçbir millete veya devlete fayda sağlamayacağı ortada… Dünya artık sahte güç gösterileri adı altında savaşlar, operasyonlar içinde bu kirli düzende olmak istemiyor. Pandemi bu bağlamda her devlet ve millet için umarım bir ders niteliği taşır.Enerjinin adil ve eşit olarak kullanılmasının yanında tasarruflu kullanılmasının da dünyamız ve geleceğimiz için önemi büyük, gelecek yazılarımda bu konuya da ayrıntılı olarak değineceğim.

Türkiye’nin enerji sektöründe küresel güç yarışındaki stratejik önemine geçmiş yazılarımda değinmiştim. Enerjinin bir devlet için ne kadar büyük bir önem taşıdığını ve enerjisinin gücünü kendisinden alan ve elinde tutan bir ülke,  karşı hamle ne olursa olsun oyunu her zaman şah mat ile bitirir bunu her fırsatta vurgulamaya devam edeceğim.

Yönetim kurulu başkanlığını üstlendiğim Sedsal Enerji olarak bir gün herkese elektriği bedava vermeyi amaçlayan bir misyon ile uzman kadromuzla beraber büyük bir şevk ile ülkemizin enerjisine olumlu katkılar ve değer sağlamak üzere enerji dünyasında her zaman sizlerle ve sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.

Rabbim enerjimizi daim eylesin…

 

Gelecek yazımızda görüşmek ümidiyle…

 

 

2849 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,5339
EURO 10,1227
BIST 11,9170
ALTIN 495,34

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle