Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Korkunç Cinayetlerin Ayrıntıları Ortaya Çıkıyor

admin | 11 Aralık 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Karabel Mevkii’nde iki kamyon şoförü ile Sahil Ceylan Köyü’nde bir çobanın yakılarak öldürülmesiyle ilgili göz altına alınan 8 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi.  Üç cinayetin korkunç bir şekilde işlendiği ortaya çıktı. Fethiye‘nin Kemer beldesi Bayırköyü Mevkii’nde 12 Ağustos’ta kamyonuyla yük taşıyan 48 yaşındaki Mustafa Borazan, 9 Ekim’de Isparta‘dan Fethiye‘ye kamyonuyla yük getiren 41 yaşındaki Osman Sevinç ile 30 Kasım’da Sahil Ceylan Köyü’nde yanan evinde ölü bulunan  56 yaşındaki çoban Hüseyin Orpak cinayetleri, jandarmanın istihbarati çalışmasıyla aydınlatıldı. 7 Aralık Çarşamba günü ilk göz altıların başladığı operasyonda aralarında öldürülen Hüseyin Orpak’ın kızı ve kardeşiyle birilkte toplam 3 kadının bulunduğu S.O. (35), İ. Y. (31), Ü.O. (27), E.Ç. (28), H.O. (49), A.K. (29), M.Ç. (35) ve A.K. (58) isimli 8 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi.

Jandarma, çoban Hüseyin Orpak’ın evinde yaptığı detaylı incelemede yarısı yanmış bir not buldu. Yapılan kriminal incelemede, Hüseyin Orpak’ın kanepesinin çakmakla tutuşturulduğu iddia edildi. Orpak’ın cinayete kurban gittiği anlaşılan incelemede, ekipler not üzerinden yola çıkarak S.O.’yu Ortaköy’de, bir gün arayla da İ.Y.’yi Burdur Çavdır’da göz altına aldı.

’10 yıl önce kayadan atmanın bedeli bu’

 Jandarma Olay Yeri İnceleme Ekipleri, tarafından evde bulunan  ’10 yıl önce kayadan atmanın bedeli bu’ yazılı not, kriminal incelemeye alındı. Yapılan incelemede notu S.O.’nun yazdığı anlaşıldı.  Hüseyin Orpak’ın bir yıl önce 25 yaşındaki Vahide Orpak isimli kızının kayalıklardan atlayarak öldüğü bunu da babası Hüseyin Orpak’ın yaptırdığı iddia edildi.

S.O. jandarmadaki ifadesinde para karşılığında Hüseyin Orpak’ı öldürdüğünü itiraf ederek İ.Y.’ninde kendisine yardımcı olduğunu, Orpak’ı öldürmek için azmettirici oldukları öne sürülen M.Ç. eşi E.Ç. , A.K. ve A.K. isimli şahıslardan 15 bin TL para aldığını söyledi.

Eşiyle yattı cinayeti işledi

Kamyoncu cinayetleri ise S.O.’nun yakalanmasının ardından aydınladı. İ.Y. kendi eşini zorla S.O.’yla cinsel ilişkiye girmeye zorladığı, ilişkiye girdikten sonra ‘Benim eşimle yattın, şoförü sen öldüreceksin’ dediği öğrenildi. S.O.’da kamyon şoförü Osman Sevinç’i öldürdüğünü itiraf ederek, sabah saatlerinde getirildikleri sağlık kontrolünde başka kamyon şoförlerini de öldüreceklerini belirtti. S.O. ‘Bir kişiyi bana sıktırdı, diğer ikisini kendisi öldürdü. Karısıyla cinsel ilişkiye girdirip, adam öldürtüyor’ dedi. Jandarma, cinayetleri işlediği öne sürülen tüfekleri de delil olarak adliyeye getirdi. Öldürülen kişilerin yakınları ise adliye girişinde zanlıları bekledi. Zanlıların gelişi sırasında, ölen kişilerin yakınları büyük tepki gösterdi.

2193 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7840
EURO 9,3298
BIST 10,3743
ALTIN 443,35

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle