Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

KIZ YETİŞTİRME YURDU KERMESİNE YOĞUN İLGİ…

Erkan Ilik | 26 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

KIZ YETİŞTİRME YURDU KERMESİNE YOĞUN İLGİ…

Ş.B. Kürek Kız Yetiştirme Yurdu kermesine yoğun ilgi. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Ş. B. Kürek Kız Yetiştirme Yurdu kermesi; Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ile Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ın eşi Zeynep Çalık ve Fetav Müdürü Dilek Dinçer tarafından törenle açıldı…

Fethiye’de Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü gözetiminde olan kız yetiştirme yurdu öğrencilerinin boş zamanlarında ürettikleri el işi göz nuru eserler bir kermesle satılıp öğrencilere harçlık oldu. Fetav Müdürü Dilek Dinçer ve Fethiye Kaymakamının eşi Zeynep Çalık öncülüğünde gönül elçileri ile Fethiye Kadın Meclisi bayanlarının da destekleriyle kız yetiştirme yurdu öğrencilerinin boş zamanlarında ürettikleri el işi göz nuru eserler kermeste satılırken adeta kapışıldı. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezindeki kermes’e yoğun ilgi olurken Kermesin açılışına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Fethiye Kaymakamının eşi Zeynep Çalık, Fetav Müdürü Dilek Dinçer ve diğer ilgililer katıldı. Devletin Koruma altında tuttuğu kız yetiştirme yurdundaki öğrencilerin yaptığı el işi göz nuru eserler kısa sürede satıldı. Kermeste; Fethiye Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi,  Fetav, Fethiye’deki Gönüllü Bayanlar Grubu, Mavi Kuş Kültür ve Dayanışma Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi stant açarak koruma altındaki kızlara destek oldular.

Devletin koruma altında tuttuğu kız öğrencilerin yaptığı el işi göz nuru eserlerin satıldığı kermesi siyasi parti temsilcileriyle siyasi partilerin belediye başkan adayları da ilgi gösterdiler. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu” Fethiye’deki koruma ve bakım altında bulunan kızlarımızın yaptığı el emeği göz nuru eserlerin ilgi görmesi bizi mutlu etti” derken Zeynep Çalık’ta “ Kızlarımız için yeni küçük projeler üretme çabasındayız” dedi. Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu konuşmasında “Fethiye’de koruma altındaki kızlarımızın yapmış oldukları çeşitli el işi ürünler sergisini açmış olmaktayız. Kermese destek olan Fethiye Kaymakamımızın eşi Zeynep hanıma, Fetav müdürü Dilek hanıma, Fethiye Kadın Meclisi ile Gönül elçilerine ve diğer sivil toplum kuruluşlarının kadın örgütlerine çok teşekkür ediyorum. Önemli olan bu kızlarımızın topluma kazandırılmasıdır” dedi.

kız yurdu kermesi (2)_640x480 kız yurdu kermesi (1)_640x480

2773 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle