Hoşgeldiniz  

Kırkpınar’ın Pehlivanları Seki’de Karşı Karşıya

admin | 09 Ağustos 2011 | Güncel A- A+

Bu yıl 21.si yapılacak olan Seki tarihi yağlı pehlivan güreşleri için tüm hazırlıklar tamamlandı. Seki Belediye Başkanı Veli Yıldız önderliğinde kurulan komite tarafından yapılan çalışmaların ardından güreşler 4 Eylül günü gerçekleştirilecek.

   Ramazan Bayramının hemen ardından yapılacak olan yağlı pehlivan güreşleri bu yıl içme suyu yararına gerçekleştirilecek. Güreşler için Kırkpınarda ilk sekiz içinde yer alan ve Kırkpınar Baş Pehlivanı Ali Gürbüz, Osman Aynur, Mehmet Yeşil Yeşil, Kırkpınar Baş altı birincisi Fatih Koyuncu, Kırkpınar Baş Pehlivanlarından Fatih Aklı, Ekrem Yavuz buna benzer on sekiz pehlivan Seki güreşlerinde yer alacak. Bu yıl oldukça çekişmeli geçeceği belirtilen güreşlerin 21.yılında daha geniş katılımla coşkulu yapılacağı kaydedildi.

   Seki Belediye Başkanı Veli Yıldız, içme suyu yararına yapılacak olan güreşler için gerekli izinlerin alındığını, başvuruların yapıldığını ve başpehlivanlar ile görüşmelerin gerçekleştirildiğini kaydetti. Yıldız, “ Bizim Seki güreşlerimiz bayramdan sonra 4 Eylül Pazar günü yapılacaktır. Bu işin hazırlığı uzun sürdüğü için daha önce bilgi vermediğimiz halde Seki güreşleri hakkında yanlış bilgi aktarıldı. Biz güreşimizi 4 Eylül 2011 tarihinde gerçekleştireceğiz. Bu sene Kırkpınar güreşlerine Türkiye’de derece almış bütün pehlivanlarımızı bekliyoruz. Bu yıl güreşlerimiz içme suyu bitirme yararına tertiplenmiştir. Vatandaşlarımızın duyarlılığına sığınıyoruz. Güreşlerimizin çok kaliteli ve başarılı olacağına inanıyoruz.  Ben şuan mutluyum. Çünkü daha önceden kalan borçları bitirdik. Peşin parayla şuan belediyemize bir kepçe aldık. Güreşlerden önce onunda sunumunu halkımıza yapacağız. Ayrıca 18. madde uygulayıp yollarımızı belirledikten sonra; kanalizasyon ve içme suyu borularının yenilenmesi için harekete geçeceğiz. On sekiz madde geçmeden bu projenin nereden geçeceği belli olmadığı için uygulayamadık. Öncelikle bizim her yerden on sekiz maddeyi geçirip içme suyu ve kanalizasyon projesini uygulayıp arıtmadan tertemiz suyu ovamıza salacağız.”dedi.

291 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4033
EURO 8,9751
BIST 10,1514
ALTIN 438,77

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle