Hoşgeldiniz  

Kaybolan Tatilcileri Jandarma Buldu

admin | 21 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye’de tarihi Likya Yolu’nda yürüyüş yaparken havanın kararmasıyla yönlerini şaşırarak ormanda kaybolan Yasemin Güner ve Özgür Baltutan, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Tarihi Likya Yolu’nda yürüyüş yaparken havanın kararmasıyla yönlerini şaşırarak ormanda kaybolan Yasemin Güner ve Özgür Baltutan, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Saatlerce ormanda kurtarılmayı bekleyen Baltutan, yürüyüşe gitmek isteyenlere yanlarına harita almaları önerisinde bulundu. İstanbul’dan Fethiye’ye tatile gelen 28 yaşındaki Yasemin Güner ile arkadaşı 34 yaşındaki Özgür Baltutan, önceki gün saat 16.30 sıralarında Kayaköy’den Ölüdeniz’e uzanan dağlık ve ormanlık alandaki 8 kilometrelik tarihi Likya Yolu’nda yürüyüşe çıktı. Yürüyüşü, Ölüdeniz’de noktalamayı planlayan 2 arkadaş, saat 20.00 sıralarında havanın da kararmasıyla yolun 4’üncü kilometresinde ormanda yönlerini kaybetti. Bir süre gördükleri ışıklara doğru yürüyen 2 arkadaş, yönlerini bulamayacaklarını anlayınca cep telefonuyla jandarmadan yardım istedi.

Çağrı üzerine harekete geçen Ölüdeniz Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, Likya Yolu’nu takip ederek Baltutan ve arkadaşını bulmaya çalıştı. Telefonla sürekli irtibat kuran jandarma ekipleri, Baltutan’ın verdiği bilgiler doğrultusunda ormanda 2 saat arama çalışmalarını sürdürdü. Jandarma ekipleri Likya Yolu’na yakın bir noktada ormanın içinde Baltutan ve Güner’i bularak kurtardı. Ölüdeniz’e getirilen 2 arkadaş, ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü.

‘YOLUMUZU KAYBETTİK’

Havanın kararmasıyla birlikte yönlerini şaşırdıklarını ve ormanın içinde kaybolduklarını belirten Özgür Baltutan, “Kayaköy’den Ölüdeniz’e uzanan 8 kilometrelik tarihi Likya Yolu’nu yürümek için arkadaşımla birlikte yola çıktık. Yürüyüş yolunun bu kadar uzun sürdüğünü tahmin etmemiştik. Biz 4’üncü kilometreye geldiğimizde havanın kararmasıyla yönümüzü tamamen kaybettik. Yanımızda ışıkta yoktu. Daha sonra jandarmayı arayarak kaybolduğumuzu söyledik. Ekipler gelerek bizi kurtardı” dedi.

KENDİSİ KAYBOLUNCA ÖNERİDE BULUNDU

Baltutan, ormanda yürüyüşe çıkmak isteyenlere uyarılarda da bulundu. Baltutan, “Likya Yolu yürümek için çok güzel bir yer. Ancak yürüyüşe giderken yanınıza su, ışık, doğru ayakkabı, uzun kollu elbise, telefon için yedek batarya ve harita almayı unutmayın. Biz de bunların büyük çoğunluğu yoktu. Korku içinde uzun zaman kurtarılmayı bekledik. Jandarma ekiplerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu

348 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4210
EURO 9,0104
BIST 10,1497
ALTIN 443,04

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle