Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Kayaköy Saatcı’yı Bağrına Bastı.

Erkan Ilik | 21 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Kayaköy Saatcı’yı Bağrına Bastı.

Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Kayaköy’de halka bir araya geldi. Sohbet havasında geçen toplantıda Kayaköy’ün sorunlarını teker teker katılımcılarla paylaşan ve bölgeyle ilgili projelerini sunumlar eşliğinde halka atan Başkan Saatcı’nın bölgenin sorunlarına olan hâkimiyeti dikkatlerden kaçmadı. Yoğun katılım ile gerçekleşen toplantıda, vatandaşlar Saatcı’ya teker teker sarıldı, ‘Yanındayız’ mesajı verdi. Mitinge CHP Adayı Keramettin Yılmaz’ın Ölüdeniz Belediyesi’ndeki mevcut meclis üyesi ve Fethiye Belediyesi meclis üyesi adaylığı için 12. sıra teklif edildiği iddia edilen Ömer Uysal da katıldı. Uysal, “12. sırayı bırakıp buraya geldim” dedi.

Toplantı alanına ‘Kayaköy seninle’ yazılı afiş asan vatandaşlar, Saatcı’yı yolda karşıladı. Saatcı’nın konuşmaları öncesinde Fethiye’de yapılan hizmetleri anlatan kısa bir film vatandaşlar tarafından izlendi. Film izlendiği sırada vatandaşlar yapılan hizmetlerin görüntüsü geçtikçe alkış tutarak, yapılanlara destek verdi. Fethiye’nin eski halinin de yer aldığı filmde, vatandaşlar duygulu anlarda yaşadı.

“12. Sırayı Bırakıp Buraya Geldim”

Mitinge CHP Adayı Keramettin Yılmaz’ın mevcut meclis üyesi Ömer Uysal da katıldı. Saatcı’ya sarılan Uysal, “Bana 12. Sırayı teklif ettiler. Ben 12. Sırayı bıraktım, buraya geldim. Ben öyle bir ekiple çalışmak istemiyorum. Yanındayım” ifadelerini kullandı.

Saatcı, Kayaköy’ün Sorunlarına Hâkim.

Film gösteriminin ardından alkışlar eşliğinde Kayaköy halkının karşısına çıkan Başkan Saatcı, bölgenin sorunlarını katılımcılara anlattı. Kayaköy’ün tüm problemlerini, acil olarak yapılması gereken icraatları ve Kayaköy’de planladığı projeleri vatandaşlarla paylaşan Saatcı, bölge halkına seslenerek, “Şimdi bu bölgenin içme suyu kireçli. Göl yatağında devamlı su birikintisi var. Bazen ekili alanlara, bazen evleri tehdit edecek duruma geliyor. Bir defa yol medeniyettir. İnşallah ilk önce alt yapısı bitmiş yollardan başlayacağız. Köy Konağı evi yapacağız.  Köy konağı bir kültürdür. Ve en önemli işlerden bir tanesi de köy meydanı yapacağız. Sosyal etkinliklerde kullanabileceğimiz bir köy meydanı yapacağız. Velhasıl bizim yaptıklarımız meydanda. Tekrar sizlerle yakında bir süre sonra buluşacağız” dedi.

Saatcı’nın konuşmasından sonra yaşlı bir teyze ayağa kalkarak, büyükşehir yasasının uygulamasında sorunlar yaşanacağını belirterek, tecrübeli bir ekiple bu yola devam edilmesi gerektiğinin altını çizdi ve Saatcı’ya destek verdi. Miting sonrası vatandaşlar Başkan Saatcı ile teker teker sarılarak, el sıkıştı.(FG)

 

513 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle