Hoşgeldiniz  

Karnavalın Geliri Eğitime

admin | 16 Ağustos 2011 | Güncel A- A+

Mayıs ayı sonunda Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından dördüncüsü gerçekleştirilen Çalış Karnavalı’nın geliri eğitime harcanacak.

    Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay bu yıl sezon başında yapılan Çalış Karnavalı’nda elde edilen 35 bin TL’lik gelir ile bölgede yaşayan yardıma muhtaç çocukların eğitim ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

    Mete Ay açıklamasında “Bu sene sezon başında gerçekleştirmiş olduğumuz Çalış Karnavalında yeni bir sistem uyguladık. Çalış karnavalını iki gruba ayırdık. Bunlardan birincisi Çalış Karnavalını düzenleyen Karnaval Grubu, diğeri ise yabancılardan oluşan Çalış Children Charity dediğimiz çocuklara ve eğitime yardım grubu olmaktadır. Çalış Karnaval Grubunda Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği çok yoğun bir şekilde çalıştı. Diğer grubumuz ise hem bize destek oldular hem de karnaval ile ilgili çok güzel projeler ürettiler. Geçen gün bu grubun sorumlusu Peter Clark ile bir toplantı yapıp 2010 yılı karnaval gelirinin nerelere harcandığının listesini yaparak paylaştık. 2010 yılı karnaval geliri ile okullar için projektör makineleri, klimalar, ana sınıflarına seramik döşenmesi, okullara müzik aletlerinin alınması, ana sınıfı öğrencileri için eğitici oyuncaklar ve materyaller, akülü bir araba, bir engelli gencimize bateri alımı, 18 aylık bir bebeğimize nebilasyon makinesi, okullara sıralar gibi bir çok yardımlar yapıldı. Bu senede Çalış Children Charity dediğimiz çocuklara ve eğitime yardım grubu karnavaldan 35 bin TL. gelir elde etti. Bu gelir Fethiye Kaymakamlığı Fetav, Fethiye Belediyesi ve Çalış Turizm ve Tanıtma Derneğine gelen yardım talepleri doğrultusunda çocuklarımızın eğitimleri için harcanacak. Adresler yavaş yavaş tespit edilemeye başladı. Çalış Children Charity dediğimiz karnaval bünyesinde faaliyet gösteren çocuklara ve eğitime yardım grubuna çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten iş paylaşımı yaptığımızda İngiliz arkadaşlarımızla beraber güzel çalışmalar gerçekleştirdiğimizi görmüş olmaktayız. Bizim için çok güzel bir tecrübe oldu. Önümüzde ki zaman içersinde çocuklarımızın sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli projeler üreteceğiz yine önümüzdeki yıl Çalış Karnavalını hep birlikte yapacağız” dedi.

307 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4642
EURO 9,0240
BIST 10,1547
ALTIN 438,14

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle