Hoşgeldiniz  

KARAÇULHA DA MUSTAFA SABANCI, KEMER DE MUSTAFA KARAKAŞ

admin | 04 Aralık 2011 | Güncel, Siyaset A- A+

AK Parti Karaçulha belde kongresi yapıldı. Mustafa Sabancı, AK Parti Karaçulha belde başkanlığına seçildi. Gerçekleşen kongreye AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, AK Parti Muğla İl başkan yardımcısı Turhan Kovancı, İlçe başkanı Mustafa Ali Türkan, Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, Kadıköy Belediye Başkanı Adem Ayat, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve Partililer katıldılar. Düzenlenen kongrenin Divan Başkanlığını İbrahim Helvacı yaparken, Katip üyeliklerini ise Yusuf Yiğit, Mehmet Kunduracı, Emrullah Tuna ve Rıza Aydın yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından ilk olarak konuşan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, “Karaçulha beldemiz Muğla’da, benim bildiğim üç tane ilçeden nüfus ve Coğrafi itibariyle daha büyük belde. Karaçulha’dan daha az nufusa sahip olduğu halde adı ilçe olan bölgelerimiz var. Karaçulha bu büyüklüğü de siyaset içerisinde de kendisine yer bulmayı başarmış bir belde. Muğla siyasetinde, Fethiye siyasetinde herzaman etkin ve aktif olmuş, bu memleki yöneten insanlar içerisinde kendi yetiştirdiği var kılmayı başarmıştır. Bunun enson örneği de AK Parti Muğla Milletvekilimiz Sayın Ali Boğa’dır. Karaçulha potansiyeli göz ardına edilemeyecek vazgeçilmez bir beldedir” dedi. AK Parti Muğla İl başkan yardımcısı Turhan Kovancı ise konuşmasında, “Karaçulha, her ne olursa olsun Fethiye çıkurunda ki siyasetini en iyi şekilde sürdürdü. Hiçbir şekilde kırgınlık dargınlık olmadan, en iyi şekilde sevgi saygı içerisinde olabilmek için, heryerin AK Partili olabilmesi için çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi. Daha sonra ise konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Adem Ayat, “Aranıza yeni katılmış birisi değilim. Çünkü herzaman diyolog halindeydik. Kaderin bir cilvesi, değişik bir partiden aday olduk. Beldemizdeki halkımızın teveccühüyle seçildik. Kadıköy halkımıza, başkan yaptıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Kader çizgisinde insanın yolu değişebilir. Daha önce Başkanlığa seçilmeden önce ve seçildikten sonrada AK Partili değerli abilerimizle diyoloğumuza hiç birzaman eksik etmedik. İnşallah sizlerle birlikte bu yolda gideceğimize inanıyorum” dedi.

ÇAYLI’DAN SİTEM

Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı ise yaptığı konuşmada, “iktidar partisine bu katılım yakışmadı. Bu işleri erbabına bırakmak gerek. İktidar belediyesinin olduğu bir yerde böyle az katılımlı bir seçim olmamalıydı. Karaçulha da belde seçimleri yapılacak kimin haberi var neden haber verilmedi. Kimler liste de kime sordunuz. Beni içinize sindiremiyorsanız eyvallah. Böyle particilik olmaz. Benim seçimden haberim yok yoldan çevirdiler seçim var diye. Böyle siyaset yapılmaz.”dedi.

BOĞA, “ALINAN OY’A GÖRE KATILIM AZ”

Muğla Milletvekili Ali Boğa ise konuşmasında, “5 bin oy almış Karaçulha, belde başkanlığı seçiminde, bukadar az bir katılım olmamalıydı. Buradan Karaçulha’yı yeniden inşaa edecek, Karaçulha’yı kucaklayacak bir çekirdek oluşturur. İnşallah bugün burada, sizlerin, delegelerin oylarıyla çıkacak olan yönetimin Karaçulha’yı kucaklamasını istiyorum. Fethiye Gençlik Kolları genel kurulunda da söylemiştim. Şimdi dışlarsanız sonuçta kendinizde dışlanırsınız. Biz kucaklamak zorundayız. Partimizin önünde rakip partililer var. Muhalleften bir engel yok. Biz kendi içerimizde birliğimizi beraberliğimizi sağlamamız gerekir. Karaçulha ömründe bir tane Milletvekili çıkartmamıştır arkadaşlar. Burası böyle olmamalıydı dolu olmalıydı bu salon. Bu kongrenin Karaçulha’ya hayırlı olamasını istiyoruz” dedi. Konuşmanın ardından kürsüye gelen AK Parti Karaçulha belde başkanı Mustafa Sabancı, yönetim kurulunu tanıttı. Aynı gün AK Parti Kemer belde kongresi yapıldı. Gerçekleşen kongrenin Divan başkanlığını Hüseyin Turan yaparken, katip üyeliğini ise Rıza Aydın ile Ali Orhan yaptı. Tek liste ile katılan eski başkan Mustafa Karakaş’ın, güven tazelediği belirtildi.

585 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4203
EURO 8,9837
BIST 10,1555
ALTIN 438,57

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle