Hoşgeldiniz  

Karaçulha Belediyesi’nden Eğitime % 100 Destek

admin | 09 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Yaklaşık 5 ay önce Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı tarafından eğitime yüzde yüz destek kampanyası çerçevesinde imzalanan protokolün ardından temel atma töreni yapıldı. Karaçulha İlköğretim Okulunun bahçesinde yapılan törene Belediye başkanı Yusuf Çaylı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin ve şube müdürü Faruk Kaya, Esnaf Odası Denetleme Kurulu Başkanı Turgut Yıldırım ve okul öğretmenlerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı. 9.460m2’lik alan içerisinde 650 metrekare taban oturumlu, bodrum katı dahil üç kat yapılacak olan okulda 17 derslik yer alacak. Bilgisayar ve Kimya laboratuarının yanı sıra okul öncesi hazırlık sınıfından oluşan bina belediyenin deve güreşlerinden elde ettiği gelirin yanı sıra bağışlarla tamamlanacak. 2 milyon 500 bin liraya mal olacak olan okul için hayırseverlerin de desteği bekleniyor.

     Okul bahçesinde saygı duruşu ile başlayan ve istiklal marşının okunmasıyla konuşmalarla devam eden törende ilk konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin yaptı. Gültekin Muğla’daki 85 projeden 25 tanesinin Fethiye’deki belediye başkanları tarafından yapıldığını ve bundan çok mutlu olduklarını kaydetti. Gültekin, “5 yıldır Fethiye’deyim. Karaçulha halkı yöneticileri ne demişlerse hep arkasında durmuşlardır, dediklerini yapmışlardır. Muğla eğitime %100 destek kapsamında bütün Türkiye’deki 81 il içerisinde en ön sıralarda yer almaktadır. Muğla’da eğitime %100 destek kapsamında 85 protokol imzalanmış ve ne mutlu ki bunun 25 tanesi Fethiye’ye aittir. Bundan gurur duyuyoruz. Allah kısmet ederse bu okulu da en kısa zamanda yapıp 1930-1940’lı yıllarda yapılmış şu eski binamızı da kaldırarak Karaçulha ilköğretim okulunu daha modern bir şekilde çağın teknolojisiyle donatıp hizmete sokacağız. Binaları yapmak sizden, içini ve çocuklarımızın beynini donatmakta bizden.”dedi.

     Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı ise “Temeli atmak bugüne nasipmiş. Okulumuz 16 dersliktir. 4-5 yaş gurubuna da 3-4 sınıf ayıracağız. Bu durumda laboratuvarda dahil 20 dersliği geçiyor. Karaçulha’nın gücüyle, belediyemizin gücüyle Allah izin verirse bu okulu en kısa zamanda tabi burada hayırsever büyüklerimizin katkısını da bekliyoruz. İnşallah bunu en kısa zamanda başarıp hizmete açacağız.”dedi.

     Konuşmaların ardından dua edildi, kurban kesildi. Okulun temeli için başlangıcı Belediye Başkanı Yusuf Çaylı yaptı.

202 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,5063
EURO 9,0587
BIST 10,1709
ALTIN 442,79

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle