Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

KALEMİN İRFANI BU MU?

Erkan Ilik | 26 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

KALEMİN İRFANI BU MU?
Merakla bekliyorduk neler yapacaklar diye. . Muhafazakar demokratlar adaylar açıklanır açıklanmaz Başbakan karşıtı Paralel yapı ve onun çözüm ortakları prizmalar,çok genler,açılar,üçgenler ne derseniz deyin Bodrum odaklı algı yönetimine hemen başladılar. Bu ne acele beyler.
Güçlü bir Bodrum adayının çıkması ve ezberin bozulması Ak Partiye karşı kara propagandayı da aşan yapıların devreye girmesi tesadüf olamaz. Bugün Bodrum da bazı yayın organlarında üst perdeden yasal bir işi üstlenen muhafazakar demokrat parti yöneticisine karşı hedef gösteren aşamaya gelecek şekilde algı yönetimi uygulandı.
Bu öncelikle basın meslek ilkelerine ve haberciliğin ahlak değerlerini hiçe saymaktır. Hiçbir basın organı ülkenin başbakanının ve değerli eşlerinin akrabalarını ifşa ederek onların güvenliğini ve toplumsal onurunu zedeleyemez. Hatta özel hayatın anayasal güvencesini ihlal edemez. Ülkenin içinden geçtiği politik ve güvenlik sorunları göz önüne alındığında başbakanın eşinin akrabasının yaşam hakkı güvencesi bile tehlikeye düşürmüş olmaz mı?
Kişiler normal hayatını sürdürürken insanların özgürlük alanlarına müdahale edilerek kişilerin aile ve yakınları bu kadar özensiz şekilde hedef gösterilmesi basın etiğine uyar mı.?
Önümüzdeki süreçte haberde sözü edilen şahsın ve aile efradının can ve mal güvenliğini tehdit edecek derecede istenmeyen olaylar olduğunda basın hiç te yakışıksız ve misyonu olmayan şekilde azmettirici pozisyonuna düşmüş olmaz mı?
Lütfen diyoruz Ülkede yasal ticaret yapmak ne ayıp ne de günahtır.
Basın yolu ile kalemin irfanı terk edilmesi tarafımızdan kabul edilemez görülmüştür.
Tüm basın mensuplarını ve kalem erbabını yerel seçimin demokrasi güzelliğine davet ediyorum.
Kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.
KEMAL ÖNEKLİ

566 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

KALEMİN İRFANI BU MU? için 1 yorum

 1. madurumda madur dedi ki:

  kemal önekli kim akp nin muğla fethiye seydikemer yerel gazetelerine gönderdiği kalemi
  bakıyorum da hemen akp ye saldırıyorlar demeye başlamış
  kardeşim seçim bu karşındakini eleştirmeden olur mu
  hakaret, baskı, tehdit,bunlar tabi ki kabul edilemez ama günümüzde bu olayları kimin yaptığını hergün haberlerden izliyoruz biz görevini yapan polisin akıbetinin ne olduğunu hergün görüyoruz

  bize maval okuma önekli

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle