Hoşgeldiniz  

Kadın Erkek Silahlı Nöbette

admin | 08 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Fethiye’de neredeyse her gün bir hayvan hırsızlığının yaşandığı köyde vatandaşlar çareyi silahlı nöbet tutmakta buldu. Çobanlar köyünde son 6 ayda 200’den fazla hayvanın çalınması köylüleri harekete geçirdi. Hırsızlar için aldıkları tüm önlemlere rağmen hayvanlarının çalınmasına engel olamayan köylüler kadın erkek silahlanıp köy girişinde ve ahırlarının başında nöbet tutmaya başladı. Her gece sabaha kadar silahlı nöbet tutan köylülerin bu önleminden de haberdar olan hırsızlar ise yöntem değiştirdiler. Gece nöbet tuttukları için gündüz uyumak zorunda kalan köylülerin hayvanları artık gün içerisinde de çalınmaya başlandı. Köy girişini tutarak köye giren çıkan araçları kontrol eden ve köy sokaklarında kamyonetle devriye gezen köylüler yine de hırsızlık olaylarının önüne geçemediklerini bildirdi. Hırsızları korkutmak için gece aralıklarla havaya ateş açan köylüler av fişeğine verdikleri paranın kendilerini ekonomik sıkıntıya soktuğunu anlatıyor. Hırsızların

köy içerisinden işbirlikçileri olduğunu düşünen Çobanlar köyü sakinleri, geceleri neredeyse her saat başı hayvanlarını saydıklarını bildirdi. Tek geçim kaynakları olan hayvanların hırsızlar tarafından çalınması ve bugüne kadar tek bir hırsızın dahi yakalanmamasına tepki gösteren köylüler, hırsızlarla karşılaşmaktan da korktuklarını anlattı.

   Hırsızlarla karşılaşmaları durumunda ya kendilerinin onları vuracağını ya da vurulacaklarını belirten bir köylü, “Hırsızların silahlı olduğunu anlatıyorlar. Fethiye’den köye girilen ana yola kadar herhangi bir mobese ya da güvenlik kamerası yok” dedi.

   Silahıyla nöbet tutan köylülerden Cahit Aydın, hırsızların peşinde olduklarını belirterek; “Hırsızlar hayvanlarımızın peşinde. Hırsızlar bizden fazla gözetliyorlar hayvanlarımızı. Son 6 aydır 200’den fazla hayvanımız çalındı. Köy bu yüzden ekonomik sıkıntıya düştü. Gece nöbet tuttuğumuz için gündüzleri işe güce gidemiyoruz, daha da sıkıntıya düştük. Her gece sabaha kadar nöbet tutmamıza rağmen hâla hayvanlarımız çalınıyor. Yetkililerden acil yardım bekliyoruz.”dedi.

KÖYLÜ KADINLAR SİLAHLI NÖBETTE

    Hırsızlar tarafından iki defa hayvanları çalınan dört çocuk annesi Fatmana Aydın, 6 aydır silahlı nöbet tuttuklarını anlatarak “Sabah saat 5’e kadar nöbet tutuyoruz. Önceki gün amcamın koyunlarını sabah 6’da çaldılar. Çocuklarımızın ekmeğini korumak için yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

    15 kilometrelik alanda sabaha kadar devriye gezen köylülerden Turgay Keskin “Sabaha kadar 15 kilometre alanda silahla devriye geziyoruz. Ara sıra hırsızları korkutmak için havaya ateş açıyoruz yine de hayvanların çalınmasına engel olamıyoruz. Yetkililerin bize yardım etmesini istiyoruz” dedi.

   Çalınan hayvanlarına yenilerinin eklenmesinden endişe eden köylüler, köy giriş çıkışları ve ahırlarında tuttukları nöbetin yanı sıra köy içerisinde de kamyonetle devriye geziyor.

290 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,5036
EURO 9,0497
BIST 10,1611
ALTIN 442,93

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle