Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

“İş Ve Aş Yaratacağız”

Erkan Ilik | 02 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz Menteşeoğlu Mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Yılmaz burada büyük bir sevgi seli içerisinde karşılandı. Yılmaz ‘a sadece vatandaşların değil, küçük büyük onlarca çocuğunda ilgisi yoğun oldu.

Vatandaşlarla tek tek ilgilenen Keramettin Yılmaz, kendisini izlemeye gelen çocukları da ihmal etmedi. Babacan tavırları ve samimiyetiyle çocuklarında sevgisini kazandı.

“Sosyal Projeler İle Yanınızdayız”

Biz sosyal projelerle yanınızdayız diyen CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, ”Fethiye Belediyesi 140 bin nüfusu,100 bin seçmeni,30 Mart’ta 7 tane belediye birleşiyor. Göcek, Üzümlü, Çiftlik, Çamköy, Karaçulha, Ölüdeniz ve Fethiye Belediyesi birleşiyor.20 tane köy birleşiyor. Dünyanın en güzel plajları, denizi, Ölüdeniz’i, piknik alanları, tarihi kentleriyle dünyanın kalbinde yaşıyoruz.”dedi.

“Merkezde Ne Varsa Tüm Mahallelerde De O Olacak”

Yılmaz,” Bu kadar güzel koylarımız var. Misafiriniz gelse, Belediyenizin şöyle güzel bir piknik masalı, mangallı, oturabileceğiniz, insanca gidebileceğiniz bir mesire piknik alanınız var mı?”diye sorarak, ”Her mahallede, Değirmenbaşı’nda, Karaçulha piknik alanında, Ölüdeniz’de ve diğer alanlarda güzel piknik alanları yapacağız .Oralarda buluşacağız. Çevremizi koruyacağız, temizleyeceğiz. Fethiye’nin merkezinde ne varsa her mahallemizde olacak”ifadelerini kullandı.

“Gençlerimize Ve Hanımlarımıza İş Ve Aş İmkanı”

İş ve aş yaratacaklarını söyleyen Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, “Bu hepimiz için çok önemli. Terörden daha önemli. Bu kadar güzel genç nüfusumuz var, çalışmak isteyen hanımlarımız var. Biz bunlara iş yaratacağız. Özellikle evde hanımlarımızın yaptığı el emekleri için hediyelik eşya yarışmaları açacağız. Fethiye Yörüklerine özel, bu bölgeye özel hediyelik eşyalar üreteceğiz. Hanımlarımızın yapıp, üretebileceği, satabileceği ürünleri evlerde ürettireceğiz. Halk Eğitim ile iş bulma kursları ile bu kursları açacağız. Hanımlarımızı geliştireceğiz. Ve bunları satmak için 15 Haziran ile 15 Eylül arasında pazar kuracağız ”dedi. Yılmaz hanımlara yönelik gerçekleştirecekleri projelere devam ederek, hafta da veya ayda bir yemek sokakları kuracaklarını dile getirdi. Yılmaz,” Hanımlarımız yemeklerini yapıp, orada satsınlar. ”diye konuştu.

“Fethiye Türkiye Ve Dünyaya Tanıtılacak”

“lk günden itibaren dünyanın kalbi olan Fethiye ‘yi Türkiye ve Dünya’nın her yerinde tanıtacağız ”cümleleri ile konuşmasına devam eden Keramettin Yılmaz, ”Her geçen gün turizm sezonu 6 aydan beşe dörde düşüyor. Önce bunu 6 aya çıkaralım ki, sonra hedefimiz 12 ay olsun. 12 aya çıkaralım ki gençlerimize iş sahası yaratalım. Tarımı da unutmayacağız. Tarım çok önemli. Tarımda da büyükşehir ile beraber teknik yardım, mühendislik yardımı, deneme eğitimleri, seracılık gibi her türlü yardımı bulacaklar. ”dedi.

“10 Yıldan Bu Yana Yaptıklarımız Ortada”

Hakkında konuşulan iddialara da cevap veren Keramettin Yılmaz, “Zaman zaman duyuyorum. Keramettin Yılmaz Ölüdeniz’de ne yaptı da Fethiye’de yapacak diye. Bu türde dedikodular kulağımıza geliyor. Özellikle sizler Ölüdeniz’e pek çok kere gelen insanlarsınız. 10 yıldan beri yaptığımız ortada. Allah’ımıza şükürler olsun. Başka bir iftira atmasınlar bunu söylesinler. Ama şu kadarını söyleyeyim. Ölüdeniz’in kanalizasyonu, arıtma suyunu bitirdik. Kaldırımlarını yaptık. Fethiye- Ölüdeniz yolunu yaptık. İlköğretim Okulu, Spor Kompleksi, Belediye Binası ve bütün imar planlarını bitirdik. 10 yıldan beri hem beldemiz için, hem sizler için sevdiğiniz sanatçıları getirdik, Kültür ve Sanat Festivalleri yaptık, hava oyunları yaptık. En önemlisi Ramazan Bayramı’mızı, Kurban Bayramı’mızı hep Ölüdenizlilerle beraber kutladık. Biz her zaman halkımızın içindeyiz. Şu kadarını söyleyeyim bizi bir Fethiye Belediyesi ile kıyaslamak haksızlık olur. Bizi Çiftlik Belediyesi ile Çamköy belediyesi ile kıyaslayın. Bizim gelirimiz onlarla eşit. Karaman’dan 3 tane kuyu kazdık. 100 litre su götürdük. 10 yıldır hiç suyumuz kesilmedi. Plajlarımıza mavi bayraklar koyduk” açıklamasında bulundu.

“Biz Huzur Bozmaya Gelmiyoruz”

“Biz huzur bozmaya gelmiyoruz” diyen CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, ”Biz yapılanlara teşekkür ediyoruz. 7 belediye başkanı arkadaşımdan görevi devralırsam çalışan bütün arkadaşların hakkını hukukunu aynen koruyacağız. Hiçbirini işsiz bırakmayacağız. 7 Belediye sınırları içerisinde çalışan seyyar pazarcılarımızın da haklarını koruyacağız, tüm semt pazarlarımızın üstünü kapatacağız. Bize yakışır hale getireceğiz. Biz büyükşehir ile beraber sosyal konutlar üreteceğiz. Evi olmayan ailelere düşük fiyatla kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayacağız. En büyük hedefimiz bu” diyerek sözlerini noktaladı.(FG)

keramettin yılmaz menteşe mahallesi toplantı “İş Ve Aş Yaratacağız” (1)_640x480 keramettin yılmaz menteşe mahallesi toplantı “İş Ve Aş Yaratacağız” (3)_640x480 keramettin yılmaz menteşe mahallesi toplantı “İş Ve Aş Yaratacağız” (4)_640x480 keramettin yılmaz menteşe mahallesi toplantı “İş Ve Aş Yaratacağız” (5)_640x480 keramettin yılmaz menteşe mahallesi toplantı “İş Ve Aş Yaratacağız” (7)_640x480 keramettin yılmaz menteşe mahallesi toplantı “İş Ve Aş Yaratacağız” (11)_640x480 keramettin yılmaz menteşe mahallesi toplantı “İş Ve Aş Yaratacağız” (13)_640x480 keramettin yılmaz menteşe mahallesi toplantı “İş Ve Aş Yaratacağız” (17)_640x480

 

526 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle