Hoşgeldiniz  

Irak Necef Parlamento Başkanından, Saatcı’ya ziyaret

admin | 27 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Irak’ın Necef ili Yerel Parlamento Başkanı Faed Kadhım Nonal Mımarı ve beraberinde ki heyet Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ziyarette bulundu. 585 bin nüfuslu Irak’ın Necef ili yerel parlamento Başkanı Faed Kadhım, “Başkan’ın burada çok etkili olduğunu bellidir. Burada çok memnun ve mutlu olduk” dedi. Saatcı ise, “aramızda sınırlar olsa da devletlerimiz farklı olsa da bizler kardeşiz” derken ATM Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, ilçenin tanıtımında olağanüstü katkılarından dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür etti.

Irak’ın Necef ili Yerel Parlamento Başkanı ve beraberindeki heyet Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ziyarette bulundular. Irak’ın başkenti Bağdat’ın 160 km güneyinde yer alan Necef’in parlamento başkan ve üyeleri yanı sıra ziyarete ATM Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç’de katıldı.

Ziyaret hakkında bilgiler veren ATM Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, “Irak’ın en önemli kentlerinden Necef’ten yerel parlamento başkanı ve üyeleri şehrimizi ziyarete geldiler. Bu bir başlangıç. Bu gidiş gelişler daha da sık olacak. İki şehir arasında köprü kuracağız inşallah. Karşılıklı gidiş gelişlerle iki şehir ilişkilerin geliştirilmesi bizlerin bir görevidir. Bu görevi inşallah en iyi şekilde yerine getireceğiz. Bu kapsamda Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyorum. Yabancı heyetlerin karşılanması ve ilçemizin tanıtılmasında olağanüstü katkıları var. Şükranlarımı sunuyorum. Kutsal topraklardan oranın temsilcisi olarak gelen Faed’i bağrımıza basıyoruz. Kendisi inşallah bu gelişlerini sıklaştırır” dedi.

 Ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Ben kendilerini ilçemizde görmekten büyük mutluluk duydum. Aramızda sınırlar olsa da, devletler farklı olsa da biz kardeşiz. Kardeşlerimizle iş yapıp ekonomik anlamda bağ kurmaktan da mutluluk duyarız. Necef Meclisi Başkanı nezdinde tüm Necef halkına teşekkür ediyorum. 2012 yılında İslami başkentler arasında büyük bir organizasyona imza atacaklar. Eksik olmasın 24 saatini Muğla’da turizmi nasıl canlandırırım yeni nasıl pazarlar bulabiliriz. Yeni dostluk köprüleri nasıl yaparız diye kendisini bu işe adamış bir insan var yanımızda… Tüm bu gidiş gelişlerin bu organizasyonların altında imzası olan Hamdi beye Fethiyeliler adına teşekkür ediyorum. Allah heyecanını kaybettirmesin” dedi.

287 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4642
EURO 9,0240
BIST 10,1547
ALTIN 438,14

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle