Hoşgeldiniz  
..................................................................................

İmkansızlık İçinde Gelen Şampiyonluklar

admin | 09 Ağustos 2011 | Güncel A- A+

Türkiye Yüzme Atlaması Şampiyonasında altı birincilik, dokuz ikincilik, üç tane de Türkiye üçüncülüğü kazanan Fethiyeli sporcular tramplen olmadığı için trambolinde antrenman yaptılar.

     Fethiye’de yüzme atlama şampiyonası için çalışan sporcular, tesislerin eksikliğini hissediyor. İmkansızlıklar içinde başarıdan başarıya koşan ve şampiyonluklar elde eden sporcuların en büyük destekçileri aileler, ilçe spor müdürü ve belediye başkanı Behçet Saatcı. Beş metrelik havuzun bulunmaması ve yine deniz içinde atlamaya müsait tesislerin olmaması nedeniyle şampiyonlar milli takım için de aynı şekilde hazırlanıyor.

      4 – 7 Ağustos tarihleri arasında Manisa Celal Bayar Üniversitesinde yapılan Türkiye Yüzme Atlama Şampiyonası’nda büyük başarı elde eden sporcular destek bekliyor. Telekomspor antrenörü Özkan Kılıç, Bengisu Ömeroğlu ve Semih Said Savcıyı milli takıma seçilerek çok büyük bir başarı elde ettiğini söyleyerek, Elif Tuğba Yıldız, Hande Başıhoş, Emrecan Bolel, Samet Tümtürk, Selay Çimen, Mine Türkmen, Özgür Şengelen ve Melek Gül Dereboğaz’ın da birçok başarılar kazandığını söyledi. Kılıç, “İki tane sporcumuz milli takıma kaldı. Bengisu Ömeroğlu ve Semih Said Savcı Hırvatistan’da ülkemizi ve ilçemizi başarılı bir şekilde temsil ettiler. Bu sene kategorisinde ilk defa yüzme federasyonu böyle bir seçme yaptı. Türkiye’de sadece Semih Said Savcı seçildi. Bu da bizim için ayrı bir gurur. Onun yaşında bir sporcumuz ilk milli takım deneyimini yaşadı. Sezon başında Atina’da düzenlenen müsabakada Bengisu Ömeroğlu ve Elif Tuğba Yıldız ikincilik ve üçüncülük aldı. Bu da bizleri çok gururlandırdı. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Buradan ilçemizin ileri gelenlerine sesleniyorum. Bizlere destek vermeye devam etsinler. Sayın başkanımız Behçet Saatcı sağ olsunlar bize tesis konusunda yardımcı oldu. Bu konuda ona çok teşekkür ediyorum. İlçe müdürümüz Mehmet Ilgar sağ olsun. İlçe spor salonunu bize tahsis etti. Onların destekleri sayesinde daha da ileriye gitmeyi hedefliyoruz. Umarım bundan sonraki müsabakalarda çok daha fazla milli takım sporcusu ile ilçemizin adını duyurmayı hedefliyoruz. ” dedi.

394 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
BIST 10,4091
ALTIN 449,54

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle