Hoşgeldiniz  
..................................................................................

İlçe Sağlık Müdürlüğü Kuruluyor

admin | 07 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ın Fethiye ziyareti ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ayrıca; Mustafa Türkan Bakan Günay’ın ziyaretinden önce yapmış olduğu Ankara ziyareti ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Mustafa Ali Türkan açıklamasında, Fethiye’mize verilecek güzel haberlerden bir tanesi de Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatlanmasında değişiklik yapmakta. Bununla ilgili bir genelge yayınlandı. Bu kapsamda Fethiye’de İlçe Sağlık Birimi Müdürlüğü kuruluyor. Artık;  İlçe Toplum Sağlık Başkanlığı İlçe Sağlık Müdürlüğü Birimine dönüşünce kendi bütçesi olan ve harcama yetkisi olan bir birim oluyor” dedi.

FETHİYE DEVLET HASTANESİ ACİL POLİKLİNİĞİ GENİŞLETİLECEK

İkinci sevindirici haberi açıklayan Mustafa Türkan  “Fethiye Devlet Hastanesi Acil polikliniğinde bildiğiniz gibi çok yoğunluk vardı. Zaman zaman yetersiz kalıyordu. Bu yoğunluğun azalması için Acil bölümünde bir genişleme gerçekleştirilecek. Bununla ilgili olarak İl Sağlık Müdürümüz Fethiye Devlet hastanesine gelerek incelemelerde bulundu. Genişleme çalışması kısa süre içinde tamamlanacak” dedi.

ANTİK TİYATRO RESTORASYONU NİSAN AYINDA BAŞLAYABİLİR

Açıklamasına devam eden Türkan “Telmessos antik tiyatrosunun ihalesi Şubat ayı içersinde gerçekleştirilecek. Tahmin ediyorum ki Mart sonu veya Nisan başı gibi kazma vurulur ve restorasyon işi başlar. Bilindiği gibi debboy bölgesinden Kayaköy’e giden bir yolumuz var. Bu yolun turizme kazandırılması ve tur otobüslerinin rahatlıkla gidip gelebilmeleri için daha önce il özel idaresindeki üyelerimiz tarafından bir öneri sunmuştuk. Fakat bildiğiniz gibi İl Özel İdaresinde CHP’li üyeler çoğunlukta olduğu için maalesef ret edildi. Bizde çözüm olarak bakanımıza ilettik ve bu yılsonuna doğru yolumuz bakanlığımız tarafından genişletilecektir” dedi. Açıklamasına devam eden Türkan “Kayaköy’de bildiğiniz gibi iki bölge var. Bunlar ova bölgesi dediğimiz köylülerimizin kullandığı alan ve diğeri de Levissi dediğimiz eski Rum evlerinin bulunduğu bölge. Bu iki bölge birbirinden ayrılarak yeni bir imar planı yapılacak. Bu nedenle sıkıntıların bir nebze de olsa çözüleceğine inanıyorum. Rum evleri ile ilgili evlerin durumu da kullanarak koruma sistemine alınmıştır. Buna göre turizme artı değer olarak kazandırılacaktır” dedi. Açıklamasına devam eden Türkan “Fethiye Müzesi bildiğiniz gibi artık yetersiz kalmaktadır. Sayın Bakanımız geldiğinde Fethiye müzemizi bir kez daha ziyaret etmişti. Yeni bir binaya ihtiyaç vardır. Bu anlamda Fethiye Belediye Başkanımız bir alternatif sunarak Fethiye Kalesi bölgesinde Fethiye müzesi için bir bina yapacağını söyledi. Sayın Bakanımızda şayet binayı Fethiye Belediyesi yaparsa bizde içini yaparız, bizde müzeyi buraya taşırız, dedi. Artık top Fethiye Belediyesinde olmaktadır. Sayın Behçet bey’den bu binayı bekliyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

319 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,9527
EURO 9,5066
BIST 10,6675
ALTIN 463,10

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle