Hoşgeldiniz  

İhale Bir Kez Daha İptal Edildi

admin | 13 Mart 2012 | Güncel A- A+

Fethiye’de 1000 araç kapasiteli olarak hizmet veren Parkomat için Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda ihale yapılacaktı. Ancak ihale öncesi çıkan kargaşa dolayısıyla, ihale komisyonu ihaleyi yapmaktan vazgeçip, iptal etti. Parkomat işletmesi için bundan sonra yasal süreç takip edilecek.

Fethiye Belediyesi tarafından 3 yıl işletmeli ve 1000 araç kapasiteli parkomat ihalesi dün saat 14.00’de Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşecekti. Ancak ihale öncesi salon önünde kargaşa yaşandı. Kargaşa dolayısıyla yaklaşık yarım saat sonra ihale komisyonu tarafından ihalenin iptal olduğu açıklandı.

Fethiye Belediyesi Başkan Vekili ve İhale Komisyonu Başkanı Alaattin Yıldırım Başkanlığında yapılması planlanan Parkomat ihalesi için 2 şirket şartname satın aldı. Ancak saat 14.00 itibarıyla ihaleye katılmak isteyen gruplar arasında kargaşa çıkınca ihale iptal oldu. Bundan sonra parkomat işletmesi için yasal süreç takip edileceği öğrenildi. Fethiye Belediyesi Başkan Vekili ve İhale Komisyonu Başkanı Alaattin Yıldırım ihaleye kargaşa karışması dolayısıyla sağlıklı yapılamayacağı için iptal ettiklerini belirterek; “Saat 14.00’te başlaması gereken parkomat ihalesi için 2 şirket şartname satın aldı. Ancak ihale öncesi çıkan kargaşa nedeniyle yapılması düşünülen ihalenin sağlıklı yürütülemeyeceği düşüncesiyle komisyon olarak ihaleyi iptal ettik. Bundan sonra bir ay içerisinde yeniden düzenleme yapıp, ihaleyi gerçekleştireceğiz. Bu süre zarfında mevcut işletme çalışmalarına devam edecek. İhaleye Fethiye Konsasyomu Şirketi ile İzmir Süt Otopark işletme firmaları katılacaktı. Bilindiği gibi ihale komisyonu şartname gereği ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Bu madde gereği, ihalenin sıhhatli bir şekilde yapılamayacağını düşünerek, iptal ettik. Bir ay içerisinde ihale tekrar gerçekleşecek” dedi.

Fethiye’deki 6 cadde ve 7 sokağı kapsayan ve 1000 araç kapasiteli parkomat ihalesi yıllık 530 bin TL ve 3 yıllığına yapılıyor. 2008 yılında Fethiye Belediyesi 3 yıllığına parkomat işletmesini Özyıldız Şirketi işletiyordu.

Öte yandan; ihale sırasında kargaşaya neden olduğu iddia edilen katılımcı firmalardan İzmir Parkomat Firması adına ihaleye girmek isteyen yetkilinin firmasının 6 yıldır Fethiye’de otopark işletmeciliği yapan Özyıldız Firması’nın sahibinin öz yeğeninin kurduğu firma olduğu duyumlar arasında yer alıyor.

406 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4552
EURO 9,0188
BIST 10,1436
ALTIN 438,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle