Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

HİJYEN EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ

Erkan Ilik | 16 Nisan 2021 | Eğitim, Genel, Güncel, Manşet A- A+

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Fethiye Halk Eğitim Merkezi ile birlikte konaklama, gıda ve su sektöründe çalışanlara yönelik düzenlediği 4 hijyen eğitimine toplam 81 kişi katıldı.

FTSO Likya Salonu’nda 30-31 Mart ve 13-14 Nisan tarihlerinde Emine Hüküm tarafından 4 ayrı gruba verilen hijyen eğitimlerinde katılımcılara Hijyen Eğitimi Yönetmeliği hakkında detaylı bilgi aktarıldı. Konaklama, gıda ve su sektöründeki FTSO üyesi ve çalışanlarına yönelik düzenlenen eğitimlere 81 kişi katıldı. Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamındaki işyerlerinde çalışanların alması zorunlu olan hijyen eğitiminde küresel salgın sürecinde korunma, kontrol önlemleri ve vaka yönetimi, Covıd19 enfeksiyon kontrolü ve izolasyon, enfeksiyon kontrol önlemleri, önlük, maske, gözlükyüz koruyucu, eldivenin uygun kullanımı, el hijyeni, etkili el yıkama, temizlik kuralları, düşük ve orta riskli alanların temizliği gibi çok sayıda konuda katılımcılar bilgilendirildi.Yoğun ilginin olduğu eğitimler, uygulamaya dair videolarla da desteklendi.  FTSO’nun bir sonraki Hijyen eğitimi 21 Nisan’da gerçekleştirilecek.

Hijyen Eğitimi Yönetmeliğine göre; gıda üretim ve perakende iş yerleri, insani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri, kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler, otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler, hijyen eğitimi alması zorunlu iş kolları.

501 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle