Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

“Hayatı Başarılar İle Dolu Bir Doktor” Barış Yiğit

Erkan Ilik | 26 Nisan 2019 | Eğitim, Genel, Güncel, Manşet A- A+

“Hayatı Başarılar İle Dolu Bir Doktor” Barış Yiğit

Estetik ve Plastik Cerrahı Yar. Doç. Dr. Barış Yiğit; kendisine ait  kliniğini törenle hizmete açtı. Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak başarılı çalışmalarıyla ismini Fethiye bölgesinde de  duyuranYar. Doç. Dr. Barış Yiğit; kendisine ait özel polikliniği açmanın onurunu ve gururunu yaşamakta. Estetik ve Plastik Cerrahı  Yar. Doç. Dr. Barış Yiğit’in kliniğinin açılış törenine; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Tuncay Şahin, doktorlar ve sağlık sektörünün tanınmış kişileri ile davetliler katıldılar.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner “Barış beyi başarılı çalışmalarından dolayı yakından tanımaktayız. Bu güzel  kliniği Fethiye’ye kazandırdığı için kendisini kutluyoruz.  Tüm reklam panolarında BY ismini gördük. Seçim zamanı etkili bir reklam kampanyası yaptı. Herkes yeni bir aday mı var, diyordu. Fethiye’miz 158-160 bin nüfuslu büyük bir ilçe.  Aynı zamanda; sağlık sektöründe ve sağlık turizminde de rağbet gören bir şehiriz. Sağlıkta her geçen gün ilerleyen bir ilçeyiz. Fethiye’de yaşayan yabancılardan hep duyuyoruz; sağlıkta büyük bir hizmet olduğunu, bizlere hep söylüyorlar. Kendi ülkelerinde 3-4 ay süren tedavilerin  Türkiye’de ve Fethiye’de 3, 4 gün de tamamlandığını devamlı bir şekilde ifade ediyorlar. Şifa ve sağlık;  atalarımızdan gelen ve kültürümüzün bir parçası haline gelen büyük bir hizmet olmaktadır. Ben Barış beye başarılar diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

“HAYATI BAŞARILAR İLE DOLU BİR DOKTOR”

Estetik ve Plastik Cerrahı  Yar. Doç. Dr. Barış Yiğit  gazetemize yaptığı açıklamada “1979 yılında Antakya’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladım. 1996 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giriş yaptım. 2003 yılında Tıp Fakültesi’ni tamamladım. Fakültenin son yılında  LousianaStateUniversityHealthScience Center’ da 6 ay boyunca ratlar üzerine Nörobilim çalışmaları yaptım.

2004 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi eğitimine başladım.Uzmanlık eğitimimi 2010 yılında tamamladım. Uzmanlık eğitimi sırasında 2006 yılında Avrupa Mikro Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen Mikrocerrahi kursunu birincilikle tamamladım. Mecburi hizmetime 2010 yılında Mardin Devlet Hastanesi’nde başladım. 2013 yılında Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında Yrd.Doç. olarak öğretim üyeliğine,  2014 yılında ise aynı klinikte Anabilim Dalı Başkanlık görevine başladım. Düzce Üniversitesi bünyesinde RekonstrüktifMikrocerrahi Derneğinin 22. Temel Mikrocerrahi kursuna başkanlık yaptım. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Türk RekonstrüktifMikrocerrahi Derneği ve International Society of Lymphology asil üyesi olarak görev yapmaktayım. 2004 – 2016 tarihleri arasında çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrelerde çeşitli görevlerde bulunmuş olup, aynı zamanda birçok ulusal ve uluslararası bilim dergilerinde bilimsel makalelerim yayınlandı.2016 Aralık ayından 2018 Aralık ayına kadar Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptım.  Mart 2019 yılında Fethiye de kendi kliniğimi açtım. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

barış yiğit (1)_640x427 barış yiğit (2)_640x427 barış yiğit (3)_640x427 barış yiğit (4)_640x427 barış yiğit (5)_640x427

1884 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,7654
EURO 10,3080
BIST 12,0600
ALTIN 492,00

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle