Hoşgeldiniz  
................................................

“Hani attan inip, eşeğe binmezdin, millet senin oyuncağın değil…”

Erkan Ilik | 25 Mart 2014 | Eğitim, Güncel, Siyaset A- A+

Mustafa Toklu’nun Cevabı Sert Oldu

Fethiye’nin tanınmış siyasetçilerinden DP’de bir dönem ilçe başkanlığı görevinde bulunan, şu an CHP saflarına katılarak CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz’a destek veren Mustafa Toklu, Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Toklu, “Mustafa Toklu Meclis Üyesi adayı değil, CHP’nin Üyesi bile değil. Eğer bir takla atan varsa mevkii için sensin. Sen geldin DP’ye. Ben aday değilim. Ben CHP’ye Muğla ile uyumlu Fethiye’de bir Belediye Başkanı olsun. Fethiye, Muğla’dan o hak ettiğimiz hizmetleri alsın diye millet için buraya geldim” dedi.

“HİZMET İÇİN SANA 50 YIL LAZIM”

Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın, bazı Mahallelerde gerçekleşen Halk Toplantıları’nda kendisi hakkında bazı ithamlarda bulunduğunu ve İlçemizde yayın yapan bir TV Kuruluşunda haberi izlediğini söyleyen Mustafa Toklu, cevap verdi.

“Benim için ağza alınmayacak laflar söylediler bu meydanlarda” diyen Mustafa Toklu,  “Ben geçen dönem CHP’ye oy vermedim, Muğla’da Milletvekiliği’nde birinci parti. Ben İl Genel Meclisi’nde CHP’ye oy vermedim, Muğla’da birinci parti. Muğla’da Belediyelerin % 65’i CHP’de. Şimdi herkes diyor ki; Muğla’da CHP birincidir. Çünkü Türkiye’de CHP’nin en önde olduğu yer Muğla. Herkes, her parti bunu kabul etmiş dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

” Benim Hıdırlık’ıma 15 yılda gelemeyen, Benim Karamahar’ıma 15 yılda gelip, Zincirlikavak’tan, Kemerağzı Köprüsü’ne kadar 15 yılda 900 metre yolun asfaltını dökemeyen, şimdi nasıl geleceksin. Hangi parayla geleceksin. Ben Meclis Üyesi Adayı değilim. Hiçbir şey değilim dedim ya. Bana burada Bucak Mahallesi’nde konuşmasında diyor ki; “Mevki makam için takla atan bir arkadaş var. Şimdi CHP’de koşturuyor” diyor. Benim için söylüyor. Sen dik duruştan bahsediyorsun. Sayın Başkanım senin şahsına hiç bir şey demem. Yaptığın hizmet varsa saygı duyarım. Yapamadıklarını da eleştiriyoruz, söylüyoruz o kadar olsun. Ama şahsına laf söyletmem. Şimdi soruyorum. Mustafa Toklu Meclis Üyesi adayı değil, CHP’nin Üyesi bile değil. Eğer bir takla atan varsa mevkii için sensin. Sen geldin DP’ye. Ben aday değilim. Ben CHP’ye Muğla ile uyumlu Fethiye’de bir Belediye Başkanı olsun.  Burada ağlamasın, 5 yıl sızlamasın. Muğla’dan o hak ettiğimiz hizmetleri alsın diye millet için buraya geldim. Şu çocukların geleceği için buraya geldim. Analar için geldim. Evini yıktığın, elektriğini, suyunu veremediğin şu teyzem için geldim. Ben buraya 10 yıl Ölüdeniz’de Belediye Başkanlığı yapmış ama bir tane Allah’ın kulunun evini yıkmamış Keramettin Yılmaz için geldim. Ben buraya mevkii, makam için gelmedim. Ben bütün gelirleri, vergileri Muğla Büyükşehir’e bağlanmış ve Muğla’yı CHP kazanacağı için Fethiye mağdur olmasın, Hıdırlık mağdur olmasın, Karapınar, Pazar yeri, Patlangıç, Ahat, Topçular Mahallesi mağdur olmasın, Taşyaka Mahallesi mağdur olmasın diye geldim.  Sen 15 yılda şu Fethiye’nin göbeğinden, denizin kenarından çıkamadın. Sen 19 tane köy, 6 tane Belediye’ye bağlandın. Nif’e, Nif’in Gedere Mahallesi’ne; Faralya’ya Uzunyurt’a, Yakacık’a, Bozyere, Gökmen’e nasıl gireceksin. Sana bir 50 yıl lazım”

“MİLLET SENİN GÜÇ GÖSTERİN İÇİN OY KULLANMAYACAK”

Başkan Saatcı’nın,”Ben attan inip eşeğe binmem” sözlerini de değerlendiren Toklu, “Büyükşehir yasası çıktığında dedi ki, “Beni kaybettirip de bıraktırmayın. Bu son dönemim” dedi. Fethiye Halkı’na yalvardı.Geçen dönem aday olurken.  Şimdi söylüyorum; Sn. Başkan, sen son dönemim dedin, attan inip eşeğe binmem, bu Büyükşehir Yasası’nda İlçe Belediyelerin bir yetkisi yok. Ben Müdürlük yapmam dedin. 15 yıl hizmet ettiğin partin seni attı. Sen Devlet Bahçeli ile sürtüşmek, Devlet Bahçeli’ye hesap sormak için aday oldun.Bu milletin oyu senin oyuncağın değil. Bu millet Fethiye’ye hizmet için oy kullanacak. Senin güç gösterin için kullanmayacak. İşte ben oyumu sana güç gösterisi yapmamak için CHP’ye geldim” dedi ve “Bana cazgır diyor. Ben aday değilim. Ben bu milletten kendisi için, hizmet için, çocuklar için, şu mağdur ettiğin teyzem, ninem için cazgırlıksa cazgırım kardeşim” diyerek sözlerini noktaladı.(FG)

540 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle