Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Halk Sağlığı Müdürlüğü İkinci Yılını Kutladı

Erkan Ilik | 24 Mart 2014 | Güncel A- A+

Halk Sağlığı Müdürlüğü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan Halk Sağlığı Müdürlüğünün kuruluşunun ikinci yıldönümü dolayısıyla tüm Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları kahvaltı etkinliğinde buluştu. Kahvaltı bitiminde “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” kapsamında bu ayki Sağlık Çalışanları ile yürüyüş gerçekleştirildi.

Kahvaltıya Muğla valisi Mustafa Hakan Güvençer ve eşi, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ve eşi, Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimleri, İlçe Sağlık Müdürleri, Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları katıldı.

Kahvaltı sırasında açıklama yapan Halk Sağlığı Müdürlüğü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan “2012 yılında Sağlık Bakanlığımız; sağlık hizmetlerinin daha etkin verimli şekilde sürdürülmesini temin edebilmek için yeni bir yapılanma sürecini ortaya koydu. Yeni yapı ile Koruyucu Sağlık hizmetlerini önceleyen, bireye yönelik koruyucu hizmetlerin yürütülmesini ve toplumun sağlığının korunmasını sağlamak, sağlığı geliştirmek amacıyla Muğla’mızda sağlık risk ve sorunlarını saptayan, bu sorun ve riskleri gidermek için planlama yapan, uygulayan, uygulanması takip eden, ayrıca birinci basamak teşhis ve tedavi edici hekimlik uygulamalarını organize ve koordine eden, Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğümüz 19 Mart 2012 tarihinde Muğla İl Sağlık Müdürlüğümüzden ayrılarak müstakil bir müdürlük olarak faaliyetine başladı. 173 sağlık evi, 108 aile sağlığı merkezinde 246 aile hekimliği birimi, 13 toplum sağlığı merkezi ve 1124 çalışanımız ile Muğla Halk Sağlığı Hizmetlerini vatandaşlarımızın en kolay erişebilecekleri ve bizim onlara daha kolay erişebileceğimiz uç noktalarda yaygın hizmet ağımız ile sürdürüyoruz. Ben; bu iki yılı anlamlandıran sağlık evlerimizden, aile hekimliği birimlerimizden, toplum sağlığı merkezlerimizden, müdürlüğümüzden Muğla’mızın sağlığı için emeğini esirgemeyen çalışanlarımıza, “gereğini yapanlara” ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine Çalışmalarımız sırasında her türlü destekte bulunan Sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer’e ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor.”dedi.(FG)

 

Halk Sağlığı Müdürlüğü İkinci Yılını Kutladı (2)_640x427

411 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle