Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Halk Eğitimden Esnaflara Ücretsiz Kurslar

admin | 02 Kasım 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Halk Eğitim Merkezi ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası arasında işbirliği protokolü dün imzalandı. İlçedeki esnaf ve sanatkarların mesleki anlamda gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan protokol Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Koftu ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir tarafından imzalandı. Halk Eğitim Merkezinde imzalanan protokol kapsamında oda üyelerine ücretsiz olarak İngilizce, Almanca, Rusça yabancı dil kurslarının yanı sıra mesleki gelişim alanında da kurs imkanları sağlanacak.

Mesleki Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek kurslar için 15 Kasım tarihine kadar taleplerin değerlendirileceğini ifade eden Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, kursların ücretsiz olduğunu belirtti. 150 kişilik bir İngilizce kursu hedeflediklerini dile getiren Soydemir, çalışmanın 15 kişilik gruplar halinde olacağını söyledi.  Protokol ile ilgili açıklama yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Koftu, “Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile birlikte açacak olduğumuz yabancı dil ve diğer kurslarla ilgili bir protokol hazırladık. Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak mevcut dersliklerimizi ve fiziki kapasitemizi halkın istekleri ve talepleri doğrultusunda maksimum seviyede kullanmak ve sivil toplum kuruluşları ile meslek odalarıyla işbirliği içerisinde açabileceğimiz tüm kursları açma gayreti içerisindeyiz” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir açıklamasında, “Geçtiğimiz yıllarda yabancı dil kurslarımız oldu. Bu yönde ayrılmış bir bütçemiz var. Halk Eğitim Merkezimizde yabancı dil kurslarını açmayı uygun gördük. 15-20 kişilik sınıflar oluşturup, verim alabiliriz. Meslek Eğitim Merkezi’nde kurslarımız gerçekleşecek. Bu çalışma ile esnaf ve sanatkarlarımızın yabancı dil gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

495 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,6604
EURO 8,9115
BIST 1,1633
ALTIN 458,62

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle