Hoşgeldiniz  
..................................................................................

gözleme yapıp yediler

admin | 01 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Ölüdeniz Belediyesi Sanatevi’nde Türkçe derslerine devam eden yabancılar öğrendikleri Türkçeyle pratik yaptılar. Kursa devam eden 12 İngiliz,  1 Japon, 1 Çinli, 1 İskoç toplam 15 kursiyer gittikleri köy evinde hem gözleme yapıp yediler hem de öğrendikleri Türkçeleriyle günlük konuşma dilini öğrendiler. “ Kolay gelsin”, “Afiyet olsun”, “Ziyade olsun”,”çok lezzetli olmuş”,” Elinize sağlık” gibi günlük deyimleri kullanan kursiyerler halkla yakın ilişki kurabilmek için bu deyimleri öğrenmeye çalıştıklarını söylediler.
Kurs öğretmeni Füsun Karabulut kursa devam eden yabancı kursiyerlerin Türkçe öğrenmeyi çok istediklerini belirterek,  günlük yaşamlarını kolaylaştırıcı sözcük ve deyimleri seçerek ders vermeye özen gösterdiğini söyledi. Türkçe öğretirken kültürümüzü de öğretmeye çalışıyoruz diyen Karabulut,   köy evinde nasıl gözleme yapıldığını da öğretmek amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.
Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz da yaptığı açıklamada 7 yıldan bu yana belde halkına İngilizce, beldede yaşayan yabancılara da Türkçe kursu düzenlediklerini söyledi. Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüyle işbirliği içinde verilen bu kurslar sonucu başarılı olan kursiyerlere sertifika verildiğini söyleyen Yılmaz, desteklerinden dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdür ve öğretmenlerine teşekkür etti.

344 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
BIST 10,4091
ALTIN 449,83

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle