Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Görme engellilere büro yönetimi ve sekreterlik kursu

admin | 19 Mart 2012 | Güncel A- A+

 

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi, İşkur Muğla İl Müdürlüğü ve Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde görme engellilere yönelik Büro Yönetimi ve Sekreterlik kursu düzenlendi.

21 hafta sürecek kurs programı Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi ofisinde gerçekleştirilecek. 618 saat sürecek kurs, hafta içi her gün devam edecek. Ağustos ayı ortalarına kadar devam edecek çalışma kapsamında kursiyerlere yazışma ve dosyalama teknikleri, diksiyon, hukuk ve büro hizmetleri ile İngilizce dersleri anlatılacak.  Büro Yönetimi ve Sekreterlik kursuna Cömert Kahraman, Kemal Kocabaş, Seyfettin Kaya, Mehmet Çeliksu ve İclal Kızılkaya katılıyor. Kursun açılış programına İşkur temsilcileri Kaya Demirkuş, Dursun Şahin, Adile Kallem ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Koftu katıldı. Eğitim programında öğretmen olarak ise Ercüment Yarbaşı, Mustafa Arslan, Muammer Aslan ve Mehmet Ali Aydın yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı mehmet üstün , “2009 yılında görme engellilere yönelik bilgisayar meslek edindirme kursu sürecini başarı ile tamamlamıştık. Büro Yönetimi ve Sekreterlik kursu başvurumuz da kabul gördü. Bunu da başarıyla tamamlayacağımıza inanıyorum. Görme engellilerin üretken olması, sosyalleşmesi amacıyla bu çalışmaları yapıyoruz. Kursumuzun 2. dönemi ise sonbaharda başlayacak” ifadelerini kullandı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Koftu açıklamasında, “Sunulan projeyi kısa bir sürede değerlendirdik. Çalışmada yer alacak öğretmenlerimizi görevlendirdik. 618 saatlik bir kurs… Ağustos ayı ortalarına kadar sürecek. Kurs için dernek ofisini kullanacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

679 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
BIST 10,4091
ALTIN 449,83

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle