Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Göcek’te 6 Bin Dönüm 2b Arazisi Var

admin | 01 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Göcek Belde Belediye Başkanı Recep Şatır, “Koy ve adalar 2B için imara açılırsa Göcek doğal zenginliğini kaybeder” dedi.
Hükümet 2B arazileri konusunda çalışma yaparken Göcek bölgesinde 6 Bin dönümü aşkın 2B arazisi bulunduğu, özellikle koy ve adalardaki bu arazilerin imar ve yapılaşmaya açılması halinde Göcek’in doğal zenginliğini ve yat turizm merkezi olma özelliğini kaybedeceği belirtildi.
Göcek’te yıllardan beri vatandaşların 2B nedeniyle arazilerdeki zeytinlerini toplayarak tasarruf hakkını koruduğunu belirten Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır, “2B arazileri konusunda benim bölgemde çok sayıda 2B arazisi mevcut. Yapılaşma ile ilgili olarak 2B arazileri üzerinde bir adım atılırsa o zaman doğallık noktasında çok ciddi zararlara yol açılır. Bu konu çok düşünülmesi gereken bir konu. İnsanlar eğer 2B arazilerinden faydalanıyorsa ve buraya bir emek harcamışsa aynı şekilde kullanmaya devam etsinler, ama imar hakkı verildiği zaman çerçevesi, boyutu olduğu gibi değişecektir. 2B araziler ile ilgili olarak beklenti içerisinde olan çok sayıda vatandaşımız da bu konuda zarar görmüş durumda kalacaklardır” diyerek Göcek’ten Dalaman’a kadar bölgemizde koy ve adalar bulunmaktadır. Buralarda 2B için zeytinlikler yer almaktadır. 6 Bin dönüme yakın Göcek’te 2B arazisi var. Ürün kullanımı için 2B vatandaşa hak tanısın. Ancak imara ve yapılaşmaya açılırsa hem doğal güzellik hem ormanlarımız hem de Turizm önemli derecede zarar görecektir” diye konuştu.

712 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7713
EURO 9,3144
BIST 10,3636
ALTIN 442,79

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle