Hoşgeldiniz  

“GÖCEK TÜNELİNDEKİ GEÇİŞTEN ÜCRET ALINMASI NEDENİYLE İKTİDAR MİLLETVEKİLİ OLARAK RAHATSIZ OLDUĞUMU DUYURMAK İSTİYORUM”

admin | 20 Kasım 2011 | Güncel A- A+

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa ise, bölgede açıldığı günlerde büyük tartışmaya neden olan ve hala da pek çok kesimin tepkisini çeken 900 metrelik Göcek Tüneli’nden alınan geçiş ücretine değinerek, “Şunu duyurmak istiyorum, Göcek tünelindeki geçişten ücret alınması nedeniyle iktidar milletvekili olarak rahatsız olduğumu duyurmak istiyorum. Ama şunu da duyurmak istiyorum, bunun kalkması için seçim döneminden başlayarak Sanayi ve Ticaret Bakanına konuyu açtık, O’da Ulaştırma Bakanımıza konuyu açtı. Bu tünelin yapılış modeli ve o günün şartlarında bütçeden bir kaynak ayrılamadığından, burası Yap-İşlet-Devret modeli ile yaptırıldı. Bu Babadağ Teleferiğinde de bu şekilde olacak. Hukuki anlamda bu firma ile belli bir süre ile sözleşme yapılmış. Şu anda öngörülen anlaşmanın altında bir ücret alındığı da Ulaştırma Bakanlığı tarafından bize söylendi. Önümüzdeki hafta Ulaştırma Bakanlığının bütçesi de geliyor, orada dile getireceğiz, kalkacak mı, kalmayacak mı bunu zamanla göreceğiz. Ama sizi birileri tahrik etmesin. Biz bunun farkındayız, o günün şartlarında bu tünelin açılması gerekiyordu. Hukuki şartları var, bugün bu arkadaşı oradan çekil kenara demenin, tünelin kapanması dahil bir sürü yasal şartları var. Türkiye hukuk devleti” diye konuştu.
Muğla’nın büyükşehir olma projesine de değinen Ali Boğa, “Muğla Büyükşehir oluyor. Bu tasarının ne getirdiğini yada ne götürdüğünü bilmemiz lazım. Dolayısı ile birşey götürmeden, birşey getirmesi lazım. Bunun için biz sürecin içindeyiz ve içinde olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu taslak hazırlanınca Başbakanımızın büyükşehirden neyi kastettiği de ortaya çıkınca, büyükşehirle ilgili çalışmanın içinde olacağız. Geleceğiz Sivil Toplum Örgütleri, kendi teşkilatlarımız ve belediyelerle görüşeceğiz ve Muğla’nın en hayırlı şekilde nasıl büyükşehir olacaksa, bunu yönlendireceğiz” şeklinde konuştu.
Akköprü Barajı yüzünden o bölgede yaşayan vatandaşların barajdan geçen yolu kullanamayıp, yolunu uzatmasına da değinen Ali Boğa, şunları söyledi: “Konuyu Orman ve Su işleri Bakanımıza ilettim. Bakanımıza, buraya devlet bir yol yaptıysa, köylü geçerken mi eskitir dedim. Bizim orada anarşist yok dedim, baraja zarar vermez. Benim köylülerimin bu yolu doluşmadan kullanması lazım dedim. Orada Bakanımız talimatı verdi. Köyceğiz ve Dalaman’ı da Denizliye bağlayacak yol için, karayolları ağına alınması konusunda da çalışmalar sürüyor ama ne zaman olur bilemem”

190 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4210
EURO 9,0104
BIST 10,1497
ALTIN 443,04

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle