Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Göcek de 3 Tünel mi Olacak?

Erkan Ilik | 29 Nisan 2014 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Göcek de 3 Tünel mi Olacak?

Toplam uzunluğunun 900 metreyi bulması beklenen Göcek Tünelinin ikizi için ekipler gece gündüz çalışıyor. Tünelin yapılması için Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın harcadığı gayretler meyvesini vermiş ve tünelin yapımı Karayolları tarafından gerçekleştirilmeye başlamıştı. Dalaman yönünden başlayan çalışmalarda 270 metreye ulaşılırken, Fethiye Göcek yönünden de yaklaşık 50 metre geçildi. Ücretsiz olarak hizmet verecek tünelin açılmasını dört gözle bekleyen vatandaşlar iki taraftan hızlı bir şekilde başlayan çalışmaların önemini vurgulamak adına fıkra paylaşıyor.

Ortada Buluşamazlarsa Göcek de toplam 3 Tünel mi olacak

Vatandaşlar kendi aralarında yaptıkları sohbette her yönden ilerleyen tünelin yapımı için ortada bir nokta da buluşamazlarsa Göcek’te 3 tünel olacak” şeklinde fıkra anlatıyorlar. Göcek tünelinin yaklaşık 350 metreye yaklaştığı öğrenilirken, tünel kazısı Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa ve Yüksel Özden tarafından çok yakından takip ediliyor.

İşte O Fıkra;

Mısır Kızıldenizde tüp geçit yaptırmaya karar verir. Yapılan ihaleye, Bir Amerikan, bir Alman, bir Japon firmasıyla birlikte bizim temelin firmasıda katılır. İhaleye katılan Amerikan firmasına tüp geçidin nasıl yapılacağı sorulur, Biz iki taraftan kazmaya başlarız ve ortada birleştiririz fark yaklaşık 1 metre olsa da 30 metrelik geçitte bunu kolayca kapatırız der, daha sonra Alman firması benzer bir öneriyle farkın 80 cm. Olacağını ve kolayca kapatabileceklerini söyler, Japonların farkı 50cm’ye indiren önerisinden sonra sıra bizim temel’e gelir ve temel projesini açıklar: Bizde iki taraftan kazmaya başlarız ortada buluşursak buluşuruz buluşamazsak iki tane tünelimiz olur .(FG)

 ak parti istişare toplantısı (38)_1600x1067_640x427 IMG_2782_640x427 IMG_2796_640x427

699 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle