Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

“Gemide Kaptan Ayaktaysa, Gemiciye Dümen Teslim Edilmez”

Erkan Ilik | 06 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Foça Mahallesi ve Çalış bölgesinde kendi aralarında bir araya gelen vatandaşlar, Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı’yı ‘Sevdamız Fethiye’ adlı seçim bürosunda destek ziyaretinde bulundular. Ziyarete gelen grup adına konuşan Ozan Yelken, “Gemide kaptan ayaktaysa, gemiciye dümen teslim edilmez. Kaptanda dimdik ayakta. Bizde kaptanın yanındayız” dedi. Başkan Saatcı ise, “Biz yerel siyasette particiliği bitirdik. Adam, duruş ve hizmeti öne çıkarmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Mahallelerinde bir araya gelen vatandaşlar Başkan Saatcı’yı, seçim bürosunda ziyaret ederek destek verdiler. Yaklaşık 50 kişilik grup Saatcı’yı ziyaret ederek yaklaşan yerel seçimlerde destek vereceklerini belirttiler. Mahalle sakinleri adına konuşan Ozan Yelken, “Bizimle birlikte buraya gelen ağabeylerimize, ablalarımıza ve kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Siyaseten çok zor bir süreçten geçiyoruz. Söylemlerin çok farklı olduğu bir süreç. Yerel seçim havasından genel seçim havasına doğru gidiyor. Burada bizle beraber gelen kaptan arkadaşlar var. Onların bir söylemi vardır; “Gemide kaptan ayaktaysa, gemiciye dümen teslim edilmez” diye. Kaptan da dimdik ayakta. Biz de kaptanın yanındayız.

“Şu Anda Nerede Olduğumuzun, Kimin Yanında Olduğumuzun Önemi Var”

İnsanın karakteri, kaderini belirlermiş. Fethiye’nin de kaderi 15 yıldır meydandadır. Arkadaşlarımla beraber bu karakteri de sorgulamanın çok anlamlı olmadığına inanıyoruz. Özgür olmanın, özgür düşünmenin tek yolu okumaktır. Araştırmaktır. Sorgulamaktır. Ben herkesi okumaya, araştırmaya ve sorgulamaya davet ediyorum. Oyumuza sahip çıkalım. Biz buraya Sayın Behçet Saatcı’ya destek olmaya geldik. Nereden geldiğimizin çok önemi yok, şu anda nerede olduğumuzun, kimin yanında olduğumuzun önemi var. Bununda bilinmesini istiyoruz” dedi.

“Bizi Burada Tutan Tek Neden, Fethiye Sevdamız”

Fethiye’de yerel siyasette particiliği bitirdiklerini bunun yerine adam, duruş ve hizmeti ön plana çıkardıklarını ifade eden Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, “Başta hanım kardeşlerim olmak üzere ben de ziyaretinizden duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum. Kardeşimin duygu ve düşüncelerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu sözlere mazhar oluruz. Biz  de sizler gibi, hayatı duruş olarak görüyoruz. Bu duruşu da sergilemeye çalışıyoruz. Bizim için siyasi görüşler ve siyasi partiler sadece araçtır. Amaç, almış alınan sorumluluğu yerine getirebilmektir ve sana güvenen insanlara hizmet etmektir. Biz hep buna dikkat etmeye çalıştık. Vermiş olduğunuz destek gerçekten çok önemli. Biz 15 yıldan bu yana Fethiye’de siyasi parti ayrımı yapılmaksızın, herkesin sabah kalktığında ilçem adına, Fethiye adına ‘ne yapabilirimi’ düşünmesini sağlamak için bir çaba sarf ettik.  Allah var! Bunda da belli bir mesafe aldığımızı ve başarılı olduğumuzu en basitiyle burada bile görüyoruz.

“Dik Duranlara Selam Olsun”

Biz yerel siyasette particiliği bitirdik. Adam, duruş ve hizmeti öne çıkarmaya çalıştık. Yerel seçimde doğrusu da budur. Bu anlamda gezi olaylarından beri bir duruşumuz var. Kendi siyasi partimizle de yaşananları biliyorsunuz. Eyvallah etmedik. Taburemize de kendimiz tekme attık. Vallahi sizin de bu anlamda hangi şartlarda nasıl dik durarak burada olduğunuzu da bilmeyen bir adam değilim. Sizin yaptığınız da gerçekten zor bir olay. Bizi bir arada tutan bir tek neden var, o da Fethiye Sevdamız. Dik duranlara selam olsun” ifadelerini kullandı.(FG)

“Gemide Kaptan Ayaktaysa, Gemiciye Dümen Teslim Edilmez” (1)_640x427 “Gemide Kaptan Ayaktaysa, Gemiciye Dümen Teslim Edilmez” (2)_640x427 “Gemide Kaptan Ayaktaysa, Gemiciye Dümen Teslim Edilmez” (3)_640x427 “Gemide Kaptan Ayaktaysa, Gemiciye Dümen Teslim Edilmez” (4)_640x427 “Gemide Kaptan Ayaktaysa, Gemiciye Dümen Teslim Edilmez” (5)_640x427 “Gemide Kaptan Ayaktaysa, Gemiciye Dümen Teslim Edilmez” (6)_640x427 “Gemide Kaptan Ayaktaysa, Gemiciye Dümen Teslim Edilmez” (7)_640x427 “Gemide Kaptan Ayaktaysa, Gemiciye Dümen Teslim Edilmez” (8)_640x427

534 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle