Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Foçalılar, “Biz Bütün Siyasilere Eşit Mesafedeyiz”

Erkan Ilik | 15 Şubat 2014 | Eğitim, Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Fethiye merkeze bağlı Foça Mahallesi sakinleri akşam toplantısı yaparak bütün siyasi partilere eşit mesafede olduklarını kaydettiler.

Foça sakinleri tarafından hazırlanan ortak basın açıklamasında; “Yaklaşan yerel seçimler sebebiyle Foça Mahallesi Sakinleri olarak, yerel basınımızla paylaşmak istediğimiz ve bütün Fethiye halkının bilmesini arzuladığımız dilek ve görüşlerimizi, buradan sizler aracılığı ile herkese ve her kesime ulaştırmak istiyoruz. Bugün burada son zamanlarda basınımızda yer alan Foça mahallesinin ve gençlerinin bazı siyasi partileri desteklediği yönündeki haberlerden duyduğumuz rahatsızlığı ortaya koymak için, bu basın açıklamasını düzenleme zorunluluğunu kendimize görev bildik. Günümüz Türkiyesi karanlık günlerden geçmektedir, bu anlamda demokrat ve aydınlara büyük görevler düşmektedir. Bu kesimler içinde tarihsel duruşuyla, laiklikten yana tavrıyla, ağırlığını hissettiren biz Alevi- Tahtacı toplumu olarak, bir kez daha sağlıklı düşünmemiz gerekmektedir. Yolsuzluğun, arsızlığın, yüzsüzlüğün, adaletsizliğin, hukuksuzluğun siyasal erk tarafından yok sayıldığımız, ötekileştirildiğimiz bir dönemde Laik Cumhuriyetin temelinin yıkılmak istendiği bu günlerde en çok can alıcı konulardan birisi, birlik olmamızdır. Bütün Fethiye bilmelidir ki; Foça Mahallesi Halkı, kendi kültürüne, tarihine, sosyal dokusuna, yaşam şekline hiç kimsenin müdahale etmesine asla izin vermez. Foça Mahallesi ve halkının kültürel yapısı, etnik kimliği ve tarihsel duruşu herkes tarafından bilinmektedir. Ancak bu haberlerde yer alan bireylerin şahsi menfaatleri adına yaptıkları siyasi tercihleri hiçbir şekilde Foça Mahallesi ve Gençliğine atfedilemez, Foça Mahallesi ve Gençliğini hiçbir şekilde bağlamaz. En temiz hakkımız olan ve beş yılda bir defa olmak üzere, ülkeyi yönetecek olanlara ve yaşadığımız beldeyi idare edecek olan siyasilere oy vermek üzere sandık başına gidiyoruz. Verdiğimiz oylarla geleceğimizi belirleyenlere, çocuklarımızın ve torunlarımızın adına karar verecek olanlara oy veriyoruz. Bu hakkımızı kullanırken, alacağımız kararda etkili olan, yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendi tarihimize ve kültürümüze en yakın olan siyasi kadrolara oy veririz. Bu kararı verirken hiç kimseden icazet almayız. Bizim yönümüz ve yüzümüz bellidir. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim tek rehberimizdir. Hiç kimse Foça Mahallesi halkını ve gençlerini kendi siyasi çıkarları için kullanmamalı ve buna meydan vermemelidir. Aramıza nifak tohumlarının atılmasına, bağlarımızın zedelenmesine, birliğimizin, dirliğimizin bozulmasına müsaade edilmemelidir. Bu ifadelerle birlikte, Foça halkının ve gençlerinin yönü ve yolu nettir. Basında yer alan ve Foça’yı temsil etmiş gibi görünen fotoğrafların ve haberlerin, Foça mahallesi halkı ve biz Foça’lı gençlerle hiç ilgisinin olmadığını, buradan Fethiye halkıyla paylaşmak istiyoruz. Geldiğimiz bu noktada Pir Sultan Abdal’ın 16. yüzyılda söyledikleri daha da büyük anlam kazanıyor, bu sözler bize ve yolumuza ışık olsun. Gelin Canlar Bir Olalım, Diri Olalım, İri Olalım…”ifadeleri yer aldı.(FG)

foça mahallesi halkı açıklama (8)_640x427 foça mahallesi halkı açıklama (10)_640x427 foça mahallesi halkı açıklama (20)_640x427 foça mahallesi halkı açıklama (26)_640x427

724 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle