Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Filmlere Konu Olacak Aile Parçalanması

admin | 10 Kasım 2011 | Güncel A- A+

Fethiye de sahte kimlikle yakalandığı için tutuklanan 35 yaşındaki Serkan Adım, 3.5 ay sonra cezaevinden çıktığında, uzun yıllardır birlikte yaşadığı Moldovalı hayat arkadaşının sınır dışı edildiğini, ondan doğan 3 çocuğunun Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yurduna yerleştirildiğini öğrendi. Ağrılı Serkan Adım, 1997 yılında tatil için İzmir’e gelen Moldovalı 36 yaşındaki İrina Bosanük ile tanıştı. Arkadaşlıkları aşka dönüşen çift, İzmir’de birlikte yaşamaya başladı. Çiftin 1998 yılında ‘Burak’ adını verdikleri çocukları doğdu. Bir süre sonra askere çağrılan Adım, sevgilisi ve oğlunu ailesinin yanına bırakmak istedi. Ancak, ailesi ‘yabancı gelin’i kabul etmedi. Çiftin kaçak hayatı bundan sonra başladı. Sevgilisini ve çocuğunu bırakacak yer bulamadığını belirten Serkan Adım, yaşadığı 14 yıllık kaçak hayatını şöyle özetledi:  “İzmir’den tanıdığım çocukluk arkadaşım Kadir K.’nın kimliğini alarak üzerine fotoğrafımı yapıştırdım. İrina ve çocuğumu yanıma alarak Alanya’ya yerleştim, orada restoranlarda çalıştım. Alanya’da kaldığımız süre içinde ‘Buse’ ve ‘Ataberk’ adını verdiğimiz iki yavrumuz daha oldu. Bu arada, elimdeki nüfus cüzdanında yer alan bilgileri kullanarak, nüfustan yeni bir kimlik çıkarmayı da başardım. Ancak yakalanırım korkusuyla çocuklarım için kimlik çıkaramadım. Kısa süre önce yerleştiğimiz Fethiye’de bankaya giderek, sahte kimlikle kart çıkarmak istedim. Banka görevlisi, kayıtlara bakarken, İzmir’de aynı kimlik bilgilerini kullanan ve kendilerinde hesabı olan arkadaşım gerçek Kadir K.’ya ulaşmış. Bankanın ihbarı üzerine polis 17 Aralık 2010’da yakaladı ve 3.5 ay cezaevinde kaldım.”
SINIRDIŞI EDİLDİ
Cezaevinden çıktığında Moldovalı nikahsız eşi İrina Bosanük’ün vizesi olmadığı için sınır dışı edildiğini ve çocuklarının Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yurduna yerleştirildiğini öğrendiğini anlatan Adım, “O anda hayatım karardı. Yıkıldım kaldım” dedi. Gerçek kimliğiyle çocuklarını kendi nüfusuna geçirdiğini kaydeden Serkan Adım, “Şimdi tek amacım, İrina’yı tekrar Türkiye’ye getirerek ailemi birleştirmek. Yetkililer bize yardımcı olsun. Evlenip yuvamızı kuralım. Kimlikleri olmadığı için çocuklarım 13 yaşındaki Burak, 10 yaşındaki Buse ve 3 yaşındaki Ataberk bu yaşa kadar okula bile gidemedi” diye konuştu.
ANNEMİ ÇOK ÖZLEDİM
Baba oğlu Burak’la parkta yürüyüş yaptı, hasret giderdi. Birbirine sarılan baba-oğul gözyaşlarını tutamadı. Burada aylar sonra annesiyle telefonla konuşan Burak, “Anne seni çok seviyorum, çok özledim, ne olur gel artık, sen ağlama” diye yalvardı. Burak Adım “Annemi, babamı ve kardeşlerimi çok özledim. Biz çok mutlu bir aileydik. Yeniden babam, annem ve kardeşlerimle mutlu olmak istiyorum. Annemin artık yanımıza gelmesini istiyorum” dedi.
“BENİ ÇOCUKLARIMDAN AYIRDILAR”
Telefonla başından geçenleri anlatan İrina Bosanük ise, halen Moldova’da olduğunu ve bir an önce çocuklarına kavuşmak istediğini söyledi. Bosanük, şöyle dedi: “Serkan ile birbirimizi çok seviyoruz. Serkan’ın ailesi beni kabul etmediği için bu acıları yaşadık. Yabancı dediler, içlerine kabul etmediler. Serkan askere gideceği sırada beni ve çocuğumuzu bırakacak kimse bulamadı. O yüzden kaçak yaşamak zorunda kaldık. Çocuklarımı çok özledim. Bana verdikleri 7 bin 200 lira cezadan dolayı şimdi Türkiye’ye dönemiyorum. Çocuklarım olmadan yaşayamıyorum. İntihar etmeyi bile düşünüyorum. Türk makamlarından yardım bekliyoruz. Çocuklarımızın yurtta değil, yanımızda büyümesini istiyoruz. Cezamı affetsinler, Türkiye’ye dönebileyim.”dedi

252 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8882
EURO 9,4114
BIST 10,5583
ALTIN 458,66

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle