Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Fethiyespor’un Suçu Ne?

Erkan Ilik | 19 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Saatcı sert konuştu; ‘Fethiye’nin, Fethiyespor’un suçu ne?’

Atatürk tişörtleriyle sahaya çıktıktan sonra Türkiye gündemine gelen PTT 1’inci Lig ekiplerinden Fethiyespor’un antrenman sahasına sezon sürerken Gençlik Geliştirme Merkezi inşaatı için iş makineleri girdi. Bölgede incelemede bulunan ve çalışmaların ruhsatsız yapıldığını belirterek, inşaatı durdurduklarını ifade eden Fethiye Belediye Başkanı ve Fethiyespor Onursal Başkanı Behçet Saatcı, “Fethiye’de her yer bitti de, Fethiyesporumuzun tam sıkıntılı olduğu dönemleri aşıp, çok iyi günlere gittiği şu dönemde buraya Gençlik Merkezi yapımı inşaatının başlatılması mı kaldı. Siz bize saha yapmıyorsunuz, takımın antrenman yapacağı yer yok tam çıkışa geçmişken Fethiye’nin, Fethiyespor’un günahı ne? Ben yaptım oldu zihniyeti ise, burası Beşkaza. Beşkazalıların hiçbir tanesi ben yaptım zihniyetine geçit vermez” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı ve Fethiyespor Onursal Başkanı Behçet Saatcı, Kulüp Başkanı İsmail Öztürk ile birlikte Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Fethiye Şehir Stadyumunda yaptığı çalışmayla ilgili basın açıklaması yaptı.

Fethiye Belediye Başkanı ve Fethiyespor Onursal Başkanı Behçet Saatcı yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi;

“İşin Yapımı İçin Ruhsat Yok”

“Malum son günlerde gündemi meşgul eden konulardan bir tanesi de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün buraya bir Gençlik Merkezi yapmasıyla ilgili faaliyete başlaması oldu. Şimdi bir defa işin adını doğru koymak gerekirse, yetkili mercilere yanlış bilgi verildiği kanaatindeyim. Şu an ilçenin Belediye Başkanıyım. Fethiye Belediyesi’nden bu yerin yapımıyla ilgili alınmış hiçbir ruhsat yok. Bir defa bunu belirteyim.

“Kaçak İnşaat Zabıtını Tuttuk”

Yasa gereği biz bunu eski ismi Özel Çevre Koruma Kurulu şimdi ise Koruma Genel Müdürlüğü olarak değişen kuruma göndermek zorundayız. Oradan onay gelecek, biz değerlendireceğiz, ondan sonra ruhsat vereceğiz. Daha sonra buraya inşaat yapılacaksa yapılacak. İşin resmi boyutu böyle. Ve ben dün arkadaşlarımı buraya göndererek, bu yapılan işlem ile ilgili kaçak inşaat zabıtını tutturdum. Şu an burada yapılan kaçak inşaat ile ilgili normal süreç başlatılmış oldu. Yetkililer hakkında da zaten suç duyurusunda bulunacağız.

“Biz Yapılanlara Hiçbir Zaman Karşı Olmadık”

Hiçbir zaman Fethiye Belediyesi olarak yapılanlara karşı olmadık. Yapılana karşıda durmadık. Ancak Saygıdeğer Fethiyelilere de kamuoyuna da şöyle bir değerlendirme yapmak istiyorum. Fethiye’de her yer bitti de, Fethiyespor’umuzun tam sıkıntılı olduğu dönemleri aşıp bir eşiği aşıp çok iyi günlere gittiği şu dönemde buraya Gençlik Merkezi yapımı inşaatının başlatılması mı kaldı. Bu anlamda bizlere sorulup da bir değerlendirme yapılsaydı, Gençlik Merkezi’nin Fethiye’de yapılacak olan en uygun yerin yeni okullar bölgesi ve spor kompleksini taşıyacak olduğumuz Değirmenbaşı mevkii olduğunu söylerdik. Gençlik Merkezi yapılacaksa buraya yapılmalıydı.

“Adı Spor Olan Müdürlük Burayı Bu Hale Getirdi”

Bir de Fethiye’nin 1968 yılından kalma bir kapalı spor salonuna mahkûm edilmesini kamuoyu vicdanında yansımasını ben değerlendirmesini kendilerine bırakıyorum. Çok acil bir şekilde ciddi olarak bizim kapalı spor salonuna ihtiyacımız varken ve gerçekten demode iken bunun yapılmadan buraya dişimizle tırnağımızla, Saygıdeğer Fethiyelilerin bizlere vermiş olduğu destekle bir şeyler yapmaya çalıştık ve stadımızı güzel bir hale getirmeye çalıştık. Eksik olmasın adı spor olan müdürlükte bunu bu hale getiriyor. Burası çocuklarımızın, gençlerimizin ve zaman zamanda profesyonel takımın antrenman yaptığı yerdi. İlahi yapılacaksa da gelin Kulüp Başkanımızla görüşün, bizimle görüşün. Gidin spor kompleks salonu olarak tanımladığımız yerde iki veya üç tane antrenman sahası yapın, ondan sonra buraya gelip ne yapacaksanız yapın.

“Beşkaza ‘Ben Yaptım, Oldu’ Zihniyetine İzin Vermez”

Siz bize saha yapmıyorsunuz, takımın antrenman yapacağı yer yok tam çıkışa geçmişten ‘Fatmagül’ün günahı ne?’ hesabı, Fethiye’nin, Fethiyespor’un günahı ne? Bu nasıl bir düşüncedir. ‘Ben yaptım oldu’ zihniyeti ise, burası Beşkaza. Beşkazalıların hiçbir tanesi ‘Ben yaptım’ zihniyetine geçit vermez. Bunu da herkesin bilmesini istiyorum. Tekrar söylüyorum, Fethiye’ye yapılacak olan yatırıma, hatta iktidar partisi tarafından yapılan yatırımlara biz tebessüm ederiz, destekleriz. Çünkü şimdiye kadar böyle bir destek görmedik. Bu yatırım değildir. Bu dönem bunun adı tamamen başka bir şeydir. Fethiyespor’u önünü kesmek mi diyeceksiniz, bu güzelim emeğe saygısızlık mı diyeceksiniz, ben yaptım oldu zihniyeti mi diyeceksiniz bilmiyorum. Zaten ülkemizin her tarafında şu anda bu zihniyet var. Ben bu anlamda Fethiye Belediyesi olarak bu yapılan işin yanlışlığını ve bunun düzeltilmesi gerektiğini, hatadan dönmenin de fazilet olduğunu bir kez daha yeniliyorum”

İsmail Öztürk, “Mağduriyet Yaşıyoruz”

Fethiyespor Kulüp Başkanı İsmail Öztürk ise, konuyla ilgili mağduriyet yaşadıklarının altını çizerek, “İnanılmaz bir mağduriyet dönemi yaşayacağız. Gönül isterdi ki bu iş çok daha sağlıklı, planlı bir şekilde yapılsın. Umut ediyorum ki yetkili merciler yapmış oldukları hatayı bir an önce giderip, bize bir alan tahsis etmeleri gerekiyor. Madem iş bu boyutlara geldiyse bize de çalışma alanları sağlamaları gerekiyor. Bu sorunları da önümüzde ki birkaç gün içerisinde gideririz diye düşünüyorum” dedi.

Öztürk, “İnşallah Bu İş Bir Kişinin Yapmış Olduğu Bir Hatadır”

Belediye ile işbirliğinde büyük bir projesi olduğunu ve uzun bir süredir bu projenin hayata geçirilmesini beklediğini ancak izinlerin alınamadığını dile getiren Fethiyespor Kulüp Başkanı İsmail Öztürk, “Belediyemizin önderliğinde bizim de büyük bir projemiz var. Maalesef biz onların yapımı için izin alamıyoruz, başlatamıyoruz. Uzunca bir süredir bu projenin hayata geçmesini beklerken doğru olmayan zamansız bir projenin burada uygulamaya kalkılması da tabi ki düşündürücü ama inşallah bu bir işgüzarlıktır. Bir insanın yapmış olduğu bir hatadır diye düşünüyorum. Genel anlamda da daha üst mercilerin bu sıkıntıyı çözeceğini umut ediyorum” dedi.

“2012 Yılından Bu Yana Stat İçin İzin Bekliyoruz”

Fethiyespor Başkanı İsmail Öztürk’ün konuşmalarından sonra Başkan Saatcı, 2012 yılından beri yapacakları yeni proje ile ilgili izin alamadıklarını dile getirdi. Stadın ışıklandırmasını, sahanın yapılması ve üstünün kapatılmasının, devletten bir kuruş yardım almadan kendi imkânlarıyla yaptıklarını dile getirdi. Ve izin verildiği takdirde Fethiye Şehir Stadını küçük Arena, küçük Saraçoğlu ya da küçük Kartal Yuvası gibi atmosfere kavuşturacak bir stad yapacağını belirten Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Ben başkanımdan sonra bu konuya değineyim. Şu stat Fethiyelilerin stadı. Ve Fethiyelilerin emeğinin, verdiği paraların dışında hiçbir kimsenin desteği yok. Biz bu stadın üstünü mecbur kaldığımız için kapatma mecburiyetinde kaldık.  Yok, zamanda ortalama 500 bin lira masraf yaparak bunun üzerini kapatmaya çalışıyoruz ki akustiği kapatalım, seyircimizin desteği sahaya yansısın diye. Yani biz ışıklandırmayı yaptık, sahayı yaptık, stadı yaptık hepsini yapıyoruz. Her yerde devletimiz stat yapıyor. Ve onun karşılığında bazı isimlerde oraya veriliyor. Burayı da yapsınlar buraya da isim verelim. Başkanımın da ifade ettiği gibi biz 2012 yılından beri burayı betonarme yapacağız izin verin diyoruz. Emeğe saygı gösterilsin. Biz kimsede bir şey istemiyoruz. Biz sadece hiç değilse taleplerimiz uygun görülsün istiyoruz. Para pul da istemiyoruz. Ama gönül arzu ediyor ki, Türkiye’nin her yerinde stadı bakanlık yapıyorken burada belediyeye bırakılmasın bu iş. Biz Allah’ın izniyle bunu da yaparız. Bunları yapan onu da yapar. İnşallah burayı küçük Arena ya da küçük Saraçoğlu gibi yapacağız. Ya da Beşiktaş’ın yeni Kartal yuvası gibi yapacağız. İzin verilsin sadece başka bir şey istemiyoruz. Yani çok mu acildi bu gençlik merkezi. Yapılsın ama bu yanlış. Yer yanlış. Yerin yanlışlığından geçtim zaman külliyen yanlış” ifadelerini kullandı.(FG)

Saatcı sert konuştu; ‘Fethiye’nin, Fethiyespor’un suçu ne’ (1)_640x427 Saatcı sert konuştu; ‘Fethiye’nin, Fethiyespor’un suçu ne’ (2)_640x427 Saatcı sert konuştu; ‘Fethiye’nin, Fethiyespor’un suçu ne’ (3)_640x427 Saatcı sert konuştu; ‘Fethiye’nin, Fethiyespor’un suçu ne’ (4)_640x427 Saatcı sert konuştu; ‘Fethiye’nin, Fethiyespor’un suçu ne’ (5)_640x427 Saatcı sert konuştu; ‘Fethiye’nin, Fethiyespor’un suçu ne’ (6)_640x427

668 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,2620
EURO 10,7921
BIST 12,7720
ALTIN 526,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle