Hoşgeldiniz  

Fethiye’nin Özlenen Tablosu

admin | 11 Eylül 2011 | Güncel A- A+

Adalet ve Kalkınma Partisi Muğla Milletvekili Ali Boğa, Fethiye’nin Belde Belediye Başkanları ile kahvaltıda bir araya geldi. Fethiye ve çevresinin sorunlarının ele alındığı kahvaltıda Milletvekili Ali Boğa belediye başkanları ile sohbet etme fırsatı buldu. AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın Fethiye’de görev yapan belediye başkanlarına verdiği kahvaltıya Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, Çamköy Belediye Başkanı Bekir Eser, Seki Belediye Başkanı Veli Yıldız, Kadıköy Belediye Başkanı Adem Ayat, Karadere Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Çiftlik Belediye Başkanı Halil Doğan ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan katıldılar.

Samimi bir ortamda geçen kahvaltı sonrası açıklama yapan Muğla Milletvekili Ali Boğa “Seçimlerden sonra ilçemizde görev yapan Belediye Başkanlarımız ile bir araya gelmek istedik. Bu davetimize icabet ettikleri için belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün burada bulunan tüm seçilmişler Fethiye için mücadele ediyor. Önemli olan Fethiye’dir. Bizler aynı boyun ve aynı soyun insanlarıyız. Ben önümüzdeki dönemlerde diğer Muğla Milletvekillerimiz ile bir toplantı yaparak Muğla’nın sorunlarını konuşmak istiyorum. Bunun yanında Muğla ve Fethiye’ye hizmetlerimiz devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Karayolları bölge müdürü benim davetlim olarak Fethiye’ye geldi ve yapımı devam eden duble yolda birlikte bazı incelemelerde bulunduk. Ayrıca hükümetimizin sağlık yönündeki hizmetleri de aralıksız devam ediyor. Sağlık hizmetlerini en zor şartlarda alan il Muğla ilimiz. Seçimler öncesi ben Muğla Devlet Hastanesini ziyaret ettim. İnanın Milletvekili adayı olduğumu söyleyemedim. Muğla’ya yapılacak olan hastanenin parasını Sağlık Bakanlığı ayırdı. Ancak yerel idare şurası mı olsun burası mı olsun derken, aradan 4 yıl geçti. Sağlık konusunda benim arzum Ambulans helikopter Fethiye’den hastasını aldığında Antalya ve İzmir’e değil de Muğla’ya gitmesidir. Biz Sağlık Bakanlığı ile görüştük ve Muğla’da araştırma hastanesi faaliyete geçecek. Yapılacak çalışma ile Muğla Üniversitesi araştırma hastanesi faaliyete geçecek. Ayrıca yapımı devam eden duble yol çalışmasında Zorlar ovasından başlayarak Yanıklar köyüne kadar yolda toplayıcı yollar yapılacak. Fethiyeliler iktidar partisinden bir vekilimiz olsun diye uzun süre mücadele etti. Fethiyemiz iktidar konusunda bir şans yakaladı bu şansı ıskalamayalım” diye konuştu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise yaptığı açıklamada “Ali Abi’nin bu sıcak yaklaşımı bizleri mutlu etti. Ali abi seçimden sonra çok dengeli bir süreç götürdü. Bu sürecte en güzel şekilde siyaset yapan eski Milletvekilimiz Hasan Özyer’den sonra Ali Boğa oldu. Bugün buraya katılan belediye başkanlarımızın geneli beldelerinde ikinci dönem seçim kazanan başkanlar yani yerel iktidarlar. Bizler bu ortamı özlemiştik. Tabii ki önceliğimiz Fethiye’dir. ” diye konuştu.

 

311 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4127
EURO 9,0061
BIST 10,1411
ALTIN 442,98

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle