Hoşgeldiniz  

Fethiyeli Aile En Acı Bayramı Yaşadı

admin | 09 Kasım 2011 | Güncel A- A+

Fethiye’den okumak için Erciş’te öğretmenlik yapan ağabeyinin yanına giden ve depremde 8 saat sonra enkaz altından çıkarılan lise öğrencisi Aydın Şener, son yolculuğuna uğurlandı. 2 yıl önce Van Erciş ilçesi Ünseli İlköğretim Okulu’na matematik öğretmeni olarak atanan Fethiyeli Mehmet Şener Fethiye Lisesi’ndeki kardeşi Aydın Şener’i de beraberinde Van’a götürerek Ünseli Mehmet Bey Çok Programlı Lisesi’ne kayıt ettirdi. Aynı okulda Fethiye’den Hüseyin Özbakal ve Yavuz Numver isimli öğretmenlerde olunca Aydın Şener, kısa sürede bu okula alıştı. Okulun başarılı öğrencileri arasına giren Aydın Şener (17)’i ağabeyi Mehmet Şener, Üniversite sınavında kardeşinin başarılı olabilmesi için Erciş’teki bir dershaneye kayıt yaptırdı. 23 Êkim Pazar günü dershanede öğleden sonra deneme sınavı yapılacaktı. Erciş’e gelen Aydın Şener’de deneme sınavı öncesi yemek yemek için bir kafeteryaya çıktı. 2.kattaki kafeterya da depreme yakalandı. Deprem anında Ünseli’de olan ağabeyi hemen arkadaşları ile Erciş’e geçti. Kardeşini aradı. Dershaneden bir arkadaşını gördü. O en son Aydın Şener’i kafeterya da gördüğünü söyleyince o kafeterya daki enkazın kaldırılması için canla başla çaba gösterdiler. Depremden tam 8 saat sonra büyük bir uğraşı sonucu Aydın Şener’i yaralı olarak kurtarıp, Tatvan’da hastaneye kaldırdılar. Depremi duyan baba Hüseyin Şener hemen yola çıktı. Durumu ciddi görülen, Aydın Şener oradan Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Önceki akşam Aydın Şener hastanede vefat etti.
AYDIN ŞENER FETHİYE’DE TOPRAĞA VERİLDİ
Lise eğitimini ağabeyinin görev yaptığı Van Ünseli’de almak için, 2 yıl önce Fethiye’den giden Aydın Şener’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutu birkaç ay önce yaz tatilini yaptığı baba ocağına getirildiğinde gözyaşı sel oldu. Fethiye’nin Patlangıç Mahallesi’nde evlerinin önünde bir süre Fethiye Belediyesi cenaze aracında bekletilen Aydın Şener’in tabutu önünde dualar okundu.
Cenaze daha sonra Kemer Beldesi Güneşli Köy Camine götürüldü. Türk Bayrağı’na sarılı tabut önünde cami imam hatibi Adem Gökmen tarafından Cenaze Namazı kıldırıldı. Cenaze namazı öncesi kısa bir konuşma yapan imam Adem Gökmen, “İdeali uğruna okumak üzere bu kardeşimiz Van Erciş’e gidiyor. Cenab-ı Allah’ın takdiri üzerine enkaz altında kalıyor. Genç zamansız bir ölüm ancak ölüm Allah’ın emri.. İnşaat harcının iyi konulmaması evlerin yıkılması bize ders vermeli. Ama ölüm Allah’ın emri” dedi.
Cenaze namazına Aydın Şener’in babası Hüseyin Şener, ağabeyi Mehmet Şener ve diğer yakınlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Anne Gülzade Şener ise yakınlarının sayesinde ayakta durabildi. Devamlı gözyaşı döken Gülzade Şener oğlu Aydın Şener’in arkadaşlarına sarılarak teselli bulmaya çalıştı. Cenazeye Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa
Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan’da katılırken, cenazenin Fethiye’ye daha kısa sürede gelebilmesi için Ali Boğa’nın diğer Muğla Milletvekili Yüksel Özden ile birlikte yoğun çaba gösterdikleri öğrenildi.
Deprem enkazı altından yaralı olarak kurtarılan ancak kaldırıldığı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde can veren Aydın Şener’in Fethiye’deki arkadaşları cenazenin toprağa verilmesi sırasında devamlı gözyaşı döktüler. Anne Gülzade Şener’de arkadaşlarına sarılıp ağlarken Gülzade Şener, oğlunun mezarı başında dua ederken fenalaştı. Hemen yere oturan Gülzade Şener, kadınların verdiği destek ile duasını sürdürdü.
EN KAZDAN KURTARAN ÖĞRETMENLER OLAYI ANLATTI
Ünseli Beldesi’nde görev yapan Fethiye’li öğretmenler Hüseyin Özbakal ile Yavuz Numver Aydın Şener’in enkazdan çıkarılma olayını anlattılar. Muradiye ve Ünseli’de de depremin etkili olduğunu söyleyen öğretmenler “Biz hemen Erciş’e Aydın Şener’i bulmaya gittik. Arkadaşımız Mehmet Şener ile birlikte son görüldüğü yeri öğrendik. Tam 8 saat kurtarmak için uğraştık. Her yer anababa günü gibiydi. Artçı sarsıntılar nedeniyle enkaz kaldırma çalışmasını tam yapamıyorduk. Saatler sonra yaralı olarak kurtardık ama yaşamasını sağlayamadık. Çok üzgünüz” dediler.
AĞABEY MEHMET ŞENER HALA ŞOKTA
Yanında eğitimi için götürdüğü kardeşini en kaz altında kaybeden öğretmen Mehmet Şener ise üzüntüden konuşamadı. Kardeşimi bulmak için arkadaşlarımızla seferber olduk. Yaralı olarak kurtardık ama yaşatamadık. Ben kardeşimi daha iyi eğitim için götürmüştüm” dedi.
Baba Mehmet Şener ise “Depremi duyduğum anda yola çıktım. Oğlumu yaşatamadık. Ölene kadar iyi durumdaydı” diye konuştu.

407 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4173
EURO 9,0021
BIST 10,1334
ALTIN 441,72

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle