Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye’den Milan’a Uzanan Yol

Erkan Ilik | 23 Mart 2014 | Güncel A- A+

Fethiye’den Milan’a Uzanan Yol

Dünyaca Ünlü Futbol Kulübü AC Milan Kulübü geleceğin futbol yıldızlarını belirlemek için düzenlediği AC Milan Junıor Camp Programının Türkiye ayağını, Ölüdeniz’de Ölüdenizspor Futbol sahasında başlatmıştı. Geçtiğimiz yıl Ağustos Ayı’nda başlayan kamp bir hafta devam etmiş ve kampa 08–18 yaş arası futbola meraklı olan 30 yetenekli genç katılmıştı. Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz’ın da bizzat katkı sağladığı kamp sonrasında Halil Enes Böyükçotur İtalya’ya davet edildi.

Bu kapsamda konu ile ilgili Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz’ında katılımı ile bir basın toplantısı düzenlendi. Keçi Kitabevi’nde düzenlenen basın toplantısında AC Milan Junıor Camp Türkiye Temsilcisi Ethem Özgür Genç, “Geçen yıl Ağustos Ayı’nda Başkanımız Keramettin Yılmaz’ın katkıları, Ölüdeniz Belediyespor Kulübü’nün desteği, ayrıca Hocamız Deniz Balcı’nın, Im-Academy ve Global Cap’ın destekleri ile AC Milan Junıor Camp’ın Türkiye ayağını gerçekleştirdik. Türkiye’de ilk defa yapılan bir kamptı bu. Çocuklarımız bir hafta boyunca İtalyan Hocaların eşliğinde futbol eğitimine tabi tutuldular. Bu kamptan da Halil Enes Böyükçotur İtalya’ya davet almış bulunuyor. 29-30 Mart tarihlerinde kendisi ile Milano’ya gideceğiz. 29′ unda Milan Kiev Maçını birlikte seyredeceğiz. Devre arasında Halil Enes diğer arkadaşları ile beraber taraftarların karşısına çıkacak. 30 Mart günü ise yine kendi yaş grubu ile 5 takımdan oluşan bir turnuvaya katılacak. Bu turnuva boyunca tüm Milan Alt Yapı Yetkilileri karşılaşmayı takip ediyor olacak. Ve beğenilen, ilgi çeken katılımcıların alt yapıdan teklif alma ihtimalleri var. Halil Enes benim de İtalya’ya götürdüğüm ilk öğrencim. Ben en az onun kadar heyecanlıyım. Bu kamp ilerleyen dönemlerde daha sık ve daha fazla öğrenciye hitap edecek şekilde düzenlenecek. Halil Enes’in yakalamış olduğu bu fırsatı diğer çocuklara da ulaştırabilmek adına önemli kurumlarımızın, vakıflarımızın sponsor olarak bize destek vermelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Halil Enes’i başarısından dolayı kutlayan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ise, duyduğu mutluluğu ifade ederek; ” Fethiye’den bir öğrencimizi Milan’a göndermek çok güzel. Çocuklarımıza önem vermek gerçekten mühim. Spor bizim ruhumuzu besliyor. Bu organizasyonu sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ileri ki yıllarda bunu çok daha geliştirerek devam ettireceğiz. Ve daha çok çocuğumuzun katılımını sağlayacağız. Hakikaten Fethiye için güzel oldu” ifadelerini kullandı.(FG)

Fethiye'den Milan'a Uzanan Yol (1)_640x445 Fethiye'den Milan'a Uzanan Yol (2)_640x480 Fethiye'den Milan'a Uzanan Yol (3)_640x480 Fethiye'den Milan'a Uzanan Yol (4)_640x480 Fethiye'den Milan'a Uzanan Yol (5)_640x480 Fethiye'den Milan'a Uzanan Yol (6)_640x480 Fethiye'den Milan'a Uzanan Yol (7)_640x480 Fethiye'den Milan'a Uzanan Yol (8)_640x480

1255 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle