Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye’deki Olaylarda 28 Kişi Gözaltına Alındı

Erkan Ilik | 10 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’deki Olaylarda 28 Kişi Gözaltına Alındı

Fethiye de Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe merkezinin açılışını protesto etmek için başlayan ve gece boyu devam eden gösterilerde 28 kişi gözaltına alındı. Fethiye’de pazar günü HDP binasının taşlanması ve sonrasında parti tabelasının indirilmesiyle başlayan olaylar gece boyunca devam etti. Asılsız söylentiler sonrasında en üst seviyeye çıkan protesto gösterilerine polis tazyikli ve biber gazı ile müdahale etti. Gece boyu devam eden olayların ardından Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, başkanlığında siyasi parti ilçe temsilcileri ile belediye başkan adaylarının katılımı ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Çalık, Fethiye’nin imajına yakışmayacak, zedeleyecek hareketlerden kaçınılması gerektiğini belirtti.

SOSYAL MEDYADAN UÇURULAN HABERLERE KANMAYIN

Sosyal medya üzerinden provokasyonların yapıldığını açıklayan Kaymakam Çalık, söylentilerin tehlikeli boyutlara gittiğini özelikle sosyal medya üzerinden uçurulan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Fethiye’de olayların yatıştırıldığını aktaran Çalık, “Fethiye geleceği parlak gözde ve güzide bir ilçedir. Bu tür olayların yaşanmamasını istiyoruz. Seçimler yakın. Halk seçimini sandıkta yapacaktır. Halkımız da sosyal medya üzerinden uçurulan balon haberlere kanmasın. Geceki olaylar sonrası 28 kişi gözaltında. Sağduyudan yoksun kontrol edilemeyen grupların karşısında mecbur müdahaleler yapıldı. Sosyal medyadan sürekli kışkırtma yapıldı. Geceki olayları çıkartanların bir avuç provokatör olduğuna inanıyorum.” Dedi.(FG)

IMG_5346_640x427

 

669 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle