Hoşgeldiniz  

Fethiye’deki değişim, Çalışta da hissedildi

admin | 17 Kasım 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği, Foça Mahallesi Muhtarı, Çalış’ta bulunan sivil toplum kuruluşları ve bölge vatandaşları ile bir araya geldi. Belediye birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda, Fethiye’deki değişimin bu sezonda Çalış’ı da ciddi şekilde etkilediği ve artık kaliteli turistin bölgeye geldiği bildirildi. Fethiye Belediyesi’nin yaptığı çalışmaların Çalış’taki turizm sezonunu iyi bir şekilde etkilediğini belirten Mete Ay, “Plajın belediyenin elinden alınması sansasyondu” dedi. Başkan Saatcı ise,  2012 turizm sezonu için kolları sıvadıklarını ifade etti. Her yıl yeniliğin ve değişimin gerçekleştiği Fethiye’de, turizm sezonu da aynı şekilde artış gösteriyor. Bu kapsamda Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı,  hem Çalışta 2011 sezonunu değerlendirmek hem de 2012 sezonunun da neler yapılacağı konusunda Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği, Foça Mahallesi Muhtarı, Foça Mahallesi Güzelleştirme Derneği Başkanı, Çalış Bot Kooperatifi, Çalış Taksi ve bölge esnafı ile bir araya geldi. Belediye birim müdürlerinin tamamının katıldığı toplantı da Başkan Saatcı, “Tabii ki çalışta herkez bir şeyler yapmak için uğraş verdi. Bizde geldik. Sivil Toplum örgütleri de aynı şekilde ancak hakkını vermek lazım ki; özellikle Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği bir değişim yaşadıktan sonra ve Metin kardeşimizi de Başkan yardımcısı yaptıktan sonra, Çalış hak ettiği yere doğru hızlı adımlarla yürümeye başladı. Ben hem derneğe hem bölge esnafına sivil toplum örgütlerine, Fethiye’de yaşayan bir vatandaş olarak teşekkürü borç biliyorum. Bizde Fethiye Belediyesi çalışanları olarak ve şahsen içimiz rahat” dedi.

Saatcı, “2012 sezonu için kolları sıvadık!”

Saatcı sözlerine şöyle devam etti. “Biz de Çalış’a yapılması gerekenler konusunda bir çaba içerisindeyiz. İyi niyetimizden hiçbir şüphe yok. Ben Çalış’taki bu karşılıklı sevgi, saygı ve heyecan devam ettiği sürece kısa süre sonra Çalış’ın, Fethiye’miz için keyif alınan bir yer olacağı konusunda şüphemiz yok.  Çalış’ın bu noktaya gelmesinden ve bize bu cümleleri kurdurduğunuzdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. 2012 geliyor bir şey kalmadı. 180 gün sonra 2012’nin sezonunu açacağız. Hemen kolları sıvamamız lazım”

“Plajın belediyenin elinden alınması sansasyondu!”

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay ise, sezona sıkıntılı bir şekilde başladıklarını ifade etti. Ay, “Biz de kendimizi Belediye’nin bir ekibi olarak hissediyoruz. Çok güzel bir ekibimiz var ve çok iyi bir mücadele içerisindeyiz. Biz çok iyi ve rahatız. Bu sene çok zor başladık. Stresli başladık. Ankara’lara gittik, geldik.  Plajın belediyenin elinden alınması gerçekten çok büyük bir sansasyondu. Çünkü biz ticaretimizi oradan yapıyoruz. Haziran’ın 20’sine kadar plajımızda şezlong yoktu. Yine sizin sayenizde bir şeyler oldu. Turizm Alt yapı Birliği aldı. Eskiden Çalış’ta bir sorun vardı. “Çalışlılar” derlerdi. Biraz fazla sorumsuzduk sanırım. Artık esnafımız sadece kendi önüne değil, etrafına da bakıyor” dedi.

“Çalış’a artık kaliteli müşteri geliyor”

Yalnız bir gerçek var. Geçen sene bir toplantı yapmıştık.  ‘Çalışta neler yapabiliriz?’ diye… Birçok otelimiz kendini yeniledi. Şurası da bir gerçek. Harem Restaurant’tan,  sahil evlerine kadar, gerçekten gözü rahatsız eden bir şey kalmadı. Bu bizi çok mutlu ediyor. Sezon başında yapmış olduğunuz kanal temizliği, kanalın önemini biraz daha ortaya çıkardı. Yolların yapılıp, ışıklandırılması… Özellikle Temmuz’dan ekime kadar gelen müşterinin kalitesi bile farklıydı. Tabi ki Avrupa’da büyük bir kriz var. Ama Temmuz’da gelen müşteri kalitesi her şeyi ortaya koyuyor. Başkanımız sayesinde iyi bir sezon geçirdik. Yine desteğiniz ile önümüzdeki sezonda iyi bir sezon geçireceğimizden şüphemiz yok. Ekibinize ve size teşekkür ediyoruz.

“3. Etap Sahil Bandı Çalış için önemli”

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, 2012 sezonu için ufak tefek sıkıntılarının olduklarını belirterek çok büyük bir sorunun olmadığını belirtti.  Ay, “Belediyemizin yaptığı projelerden duşlar ve kabinler kısmını farklı bir kurum yapacak. Ufak tefek bazı sıkıntılarımız var. Çok büyük bir sıkıntımız yok. Kanalın temizliği en önemli sorunlarımızdan bir tanesiydi. Ancak Fethiye Belediyesi’nin buradaki tüm Fethiye’deki kanal çalışmalarının sonucunda güzellikler ortaya çıktı. Herkesden çok güzel tepkiler aldık. Bizim için 3. Etap Sahil Bandı Projesi çok önemlidir.  Niye 3. Etap Sahil Bandı önemli? Çalış’ta şuanda inanılmaz bir nüfus var. Çok sayıda şehir dışından gelen yabancı ama artık bizim Fethiyeli dediğimiz insanlarımız var. Foça Mahallesi orada… Fethiye’ye gidip gelinmesi açısından 3. Etap çok önemlidir. Bunu zaten Kent Konseyinde Başkanımız çok iyi bir şekilde anlattı. Bisiklet ve yürüyüş yollarıyla daha güzel olacağını düşünüyoruz” dedi

369 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4642
EURO 9,0240
BIST 10,1547
ALTIN 438,14

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle