Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye’de Sosyal Demokratlar Tek Yumruk

Erkan Ilik | 25 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Fethiye’de Sosyal Demokratlar Tek Yumruk

Fethiye’de Sosyal Demokratlar tek yumruk oldu. DSP Fethiye Belediye Başkan Adayı Erbil Atanlar ve İP Belediye Başkan Adayı Ergin Geldikaya, adaylıklarından çekilerek CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz’a tam destek verdiklerini açıkladılar.

Ülkenin içinde bulunduğu durum dolayısı ile böyle bir karar aldıklarını açıklayan adaylar,31 Mart sabahı Sosyal Demokrat bir Belediye ile güne uyanmak istediklerini söylediler.

“ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARI HEDEFİMİZ”

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz, “Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı yine kendi partilerini temsil ettiklerini ancak bu yerel seçimlerde bizimle birlikte yol arkadaşlığı yapmak istediklerini belirttiler. Biz kendi şahıslarına, DSP ve İP’ ne çok teşekkür ediyoruz. Fethiye’deki örgütlere çok teşekkür ediyoruz. Biz de şunu söylüyoruz; gerçekten içinde bulunduğumuz konvektörde Cumhuriyetimiz ayaklarımızın altından kayarken, Devletimiz raydan çıkmışken, Atatürk İlke ve İnkılapları hepimizin hedefi olmuşken bu birliktelikten son derece memnun olduğumuzu belirtiyoruz” ifadelerini kullandı.

“HEPİMİZ BİR BABANIN EVLATLARIYIZ”

DSP Belediye Başkan Adayı Erbil Altanlı ise; “Biz hepimiz bir babanın evlatlarıyız” diyerek, Keramettin Yılmaz’a tam destek verdiklerini açıkladı. Altanlı, “Aramızda ufak tefek tartışmalar olsa da aile içinde biz onu hallederiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir lafı vardır. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır diye. Söz konusu Fethiye için ise gerisi teferruattır benim için de. Hayırlı olsun. 20 yıl aradan sonra inşallah 31 Mart sabahı Sosyal Demokrat bir Belediye ile Fethiye’miz güne başlayacaktır” dedi.

“VATAN ELDEN GİDİYOR, BİRLİK ZAMANI”

İP Belediye Başkan Adayı Engin Geldikaya’ da; Ülkemizin geldiği durum belli. Şu anda ev yanıyor. Evde yangın var.Önce evi kurtaracağız. Sonra oturur tartışırız. Giydiğimiz gömleği tartışırız, ne yemek yapacağız onu tartışırız. Ama şu anda evde yangın var. Vatan elden gidiyor. Vatan elden gitmesin diye omuz birliği yapmamız lazım. Bildiğiniz gibi tüm Fethiye Belediye Başkan Adayları değerli insanlardır. Ama ülkemizin içinde bulunduğu durum itibari ile CHP adına omuz birliği yapmak için adaylıktan çekildiğimi belirtmek istiyorum. Bu kararı almamızda ülkemizin içinde bulunduğu durum belirleyici faktördür. Hep beraber karar verdik” sözlerine yer verdi. CHP 1. Sıra Belediye Meclis Üye Adayı Atabey Akgün, “Tam bağımsız,emperyalizme karşı milli duruşu sergilemek için hep beraber el ele” mesajı verdi.(FG)

 

IMG_5758_640x427 IMG_5761_640x427 IMG_5767_640x427 IMG_5769_640x427

 

 

1926 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle