Hoşgeldiniz  

Fethiye’de 36 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

admin | 19 Eylül 2011 | Genel A- A+

2011–2012 eğitim öğretim yılı, törenleri Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlköğretim Okulu’nda yapıldı.

Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur, Kadıköy belediye başkanı Adem Ayat, Çiftlik Belediye Başkanı Halil Doğan, okul müdürleri öğretmenler ve veliler katıldı.

Saygı duruşunun yapılması ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tören okul korosunun söylediği birbirinden güzel türkülerle devam etti. Koronun ardından okula yeni başlayan birinci sınıf ve anasınıfı öğrencilerine sekizinci sınıf öğrencileri karanfil verdi. Sahneye daha sonra hayırsevere iş adamı Yusuf İzzet Gökçe çıktı. Gökçe konuşmasında, “eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Çocuklarımızın eğitimi için anne ve babalar yapacaklarını yavrularınızdan esirgemeyin bu çocukları geleceğimiz. Onlar okumalı, yazmalı ve öğretmenlerini iyi dinlemeli kavramalı ve ömür boyu uygulamalılar.”dedi. Konuşmanın ardından Aylin Lüleci şiir okudu. Şiirin ardından okul müdürü Yunus Akkuş bir konuşma yaptı. Akkuş, “820 öğrencimizle eğitim öğretim yılına başlıyoruz. 110 yeni kayıt öğrencimiz var. Velilerimiz geleceğimiz olan çocuklarımızla evlerinde ilgilenmeli biz okulda yapmamamız gerekeni yaparız.”dedi. mini skecin ardından kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, “yaklaşık 36 bin öğrenciyle eğitim yılına başlıyoruz. Muğla da 140 bin olan öğrencinin dörtte biri Fethiye’dedir. Fethiye de eğitime çok önem verilmektedir. Zira birçok belediyemiz beldelerine ilköğretim ve ortaöğretim kurumları kazandırmaya çalışıyor. Eğitime yüzde yüz destek kampanyası çerçevesinde Türkiye genelinde Antalya’dan sonra Muğla gelmektedir. Çocuklarımız geleceğimiz onları yarınlara hazırlamalıyız. Eğitimin en önemli köşe taşları anne ve babalardır. Onlara iyi modeller oluşturun okula göndermekle anne babanın sorumluluğu bitmez.”dedi.

“GÜLŞEN GÖKÇE KIZ MESLEK LİSESİ YAPTIRILACAK”

Gültekin, hayırsever iş adamı Yusuf İzzet Gökçe için de, “okuldaki öğrencilerimizin bir diğer soy ismi gökçedir. Allah razı olsun hepimiz bir gün mutlak öleceğiz. Ama Yusuf amca için biz Gülşen Gökçe Kız Meslek Lisesi tabelası hazırladık.”dedi. Konuşmanın ardından “Gülşen Gökçe Kız Meslek Lisesi” yazılı tabela öğrenciler tarafından protokolde oturan gökçe ailesine teslim edildi. Heyecandan şaşıran Yusuf İzzet Gökçe ve eşi Gülşen Gökçe Değirmenbaşı mevkiinde ayrılan Kız Meslek Lisesi yeri için okulun yapımını kabul etti. Gökçe, “hayırlı olsun.”dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, “çocuklarımızın eğitimi için herkesin taşın altına elini koyması gerekir. Eğitime yatırımda Muğla 81 il içinde ikinci sırada yer alıyor. Fethiye’deki eğitime duyarlılık bizleri oldukça mutlu etmiştir. Fethiye Belediyesi Fen Lisesi, Ölüdeniz Belediyesi Güzel Sanatlar Lisesi, Üzümlü, Çamköy, Karaçulha belediyeleri İlköğretim okulu, Kumluova belediyesi ise çok programlı lise yaptıracak. Melsa tarafından yaptırılan Sağlık Meslek Lisesi de önümüzdeki yıl eğitim öğretime açılacak.”dedi. Konuşmaların ardından okulun halk oyunları ekibinin gösterisi ise ilgiyle izlendi.

 

 

286 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4148
EURO 8,9913
BIST 10,1356
ALTIN 442,24

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle