Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

FETHİYE’DE 16 OKULA BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKASI VERİLDİ

Erkan Ilik | 27 Temmuz 2020 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

FETHİYE’DE 16 OKULA BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKASI VERİLDİ

Fethiye’de 16 okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası verildi.  Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün denetimleri sonucunda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına uygun bulunduğundan dolayı Fethiye’de 16 Okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası verildi. Beslenme Dostu Okul Sertifikaları Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner tarafından kaymakamlık toplantı salonunda okul müdürlerine törenle verildi. Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okullar; Zübeyde Hanım Anaokulu, Özel Fethiye Hatem ilkokulu, Göcek Deniz Temiz ilkokulu, Kaymakam Mustafa Karslıoğlu ilkokulu, Menteşeoğlu Şehit Orçun Munyas ilkokulu, Ölüdeniz ilkokulu, Özel Fethiye Hatem ortaokulu, Kargı Şehit Refik Cesur ilkokulu, Karagedik ortaokulu, Çalıca ortaokulu, Özel Fethiye Ortaokulu, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi, Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fethiye Anadolu Lisesi, Ömer Özyer Anadolu Lisesi, Gülşen Gökçe Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi.

“SERTİFİKALAR TÖRENLE VERİLDİ”

Fethiye’de 16 okul daha Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında; İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün denetimleri sonucunda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına uygun bulunduğundan Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazandı. Beslenme Dostu Okul Projesi ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusunda duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedefleniyor. Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan 16 okul müdürüne sertifikaları, Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen organizasyon ile takdim edildi. Sertifika töreninde Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Milli Eğitim Özel Büro Sorumlusu İsmail Cazağ ve okul müdürleri yer aldı. Sertifika töreninde konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Fethiye’de 3 yıldır beraber çalışıyoruz. İlçemizde eğitimin kalitesinin arttırılması adına öğretmenlerimiz, siz okul müdürleri, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürümüz büyük özveri harcıyor. Fethiye her zaman Muğla genelinde sınavlarda ve projelerde ya birinci ya da ikinci sırada yer almaktadır. Bunu sizlerle defalarca paylaştık. Zaten sizler başarıyı her zaman yukarılara taşıyabilmek adına çalışıyorsunuz. Pandemi sürecinde birçok ilki yaşadık. Bundan sonraki süreçte okulların eğitim öğretime hazırlanması anlamında çalışmalar devam ediyor. Fethiye’deki 16 okul, Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazandı. En kısa sürede okulların açılarak, okul bahçelerinin şenlenmesini istiyoruz” dedi.

“3 YIL BOYUNCA BU OKULLARIMIZ BEYAZ BAYRAK SAHİBİ OLACAKLAR”

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya yaptığı açıklamada, “Her zaman Sayın Kaymakamımızın desteğini yanımızda hissettik. Bizlere yol gösterici oldu. Yeni görevinden dolayı Fethiye’den ayrılacak olmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendi adıma eğitimde bu sinerjiyi daha önce görmediğimi ifade edebilirim. Her kesim tarafından takdirle karşılanan çalışmalarda kendilerinin imzası var. Eğitime verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi vasıtasıyla Kaymakamlığımız uhdesinde Büyük Samanlı Koyu’nu, halkımızın hizmetine kazandırmış olduk. Fethiye’de 55 okul Beyaz Bayrak sahibi. Çok ciddi çalışmaların ardından bu bayrağa hak kazanılıyor. 3 yıl boyunca bu okullarımız Beyaz Bayrak sahibi olacaklar.” şeklinde ifadeler kullandı.  Konuşmaların ardından okul müdürlerine sertifikaları Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Milli Eğitim Özel Büro Sorumlusu İsmail Cazağ tarafından takdim edildi. Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 21.01.2010 tarihinde imzalanan protokol ile Beslenme Dostu Okullar Programı ülkemizde başlatıldığı bildirildi. Fethiye’de 25 okul, Beslenme Dostu Okul olarak eğitim öğretimine devam ettiği belirtildi.

680 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle